תנורי בית התבשיל עובדים בכל הכוח
תנורי בית התבשיל עובדים בכל הכוחצילום: בית התבשיל

שעה שכולנו מתכוננים לחג הפסח בקניות וניקיונות, יש מקום אחד שבו מהדהדת כבר בימים אלו בעוצמה אדירה ומרגשת הקריאה: "כל דכפין ייתי וייכול – מי שרעב שיבוא ויאכל". במטבח הפסח של ארגון 'בית התבשיל'.

האור כאן לא כבה לרגע, צוות גדול של מתנדבים מסורים - עטופים בבגדים נקיים ומחוטאים לפסח, מתרוצץ בין הסירים הענקיים והתנורים המלאים במנות בשר מושקעות ודגי סלמון משובחים. כאן מקיימים הלכה למעשה את דברי בעל ההגדה 'כל דכפין ייתי וייכול', דואגים בפועל שלא יישאר אף יהודי רעב בליל הסדר.

לתרומת קמחא דספחא לבית התבשיל לחצו כאן

"שים לב ללשונו של בעל ההגדה" קורא באוזנינו אחד מצוות המתנדבים במטבח, "כל דכפין – כל מי שרעב, בעל ההגדה מצביע על החובה המיוחדת שלנו בליל הסדר - לדאוג לרעבים. עלינו, כלל ישראל כולו, מוטל לדאוג שלא יישאר יהודי רעב בליל הסדר, וזה מה שאנחנו עושים כאן".

אך בצדי ההמולה והתכונה הגדולה יש את המועקה השקטה, הצביטה בלב, המחשבה על מאות משפחות שעדיין לא בטוחות שיזכו לקבל סעודות ליל הסדר. מאות משפחות וילדים מחכות ברגעים אלו לטלפון המרגיע מ'בית התבשיל' שיבשר להם שזה בסדר, הם 'בפנים', הם יקבלו את סעודות החג מ'בית התבשיל'. זה תלוי בנדבת ליבו של הציבור.

לתרומת קמחא דספחא לבית התבשיל לחצו כאן

כל תרומה של קמחא דפסחא ל'בית התבשיל' היא 'אנחת רווחה' של עוד משפחה שמקבלת את ההודעה המשמחת שהיא תזכה לסעודת ליל הסדר שתגיע לביתה בכבוד ובדיסקרטיות, בדרך הכי מכובדת.

לקראת חג הפסח תשפ"ד והמבצע שנמצא בימים אלו בעיצומו, רכש 'בית התבשיל' עופות דגים ובשרים בהשקעה כספית כוללת של סך שניים וחצי מיליון ₪ אך הבקשות שלא מפסיקות להגיע, מאלצות את הארגון להגדיל את הכמויות כל הזמן, לרכוש עוד ועוד מצרכים ולהכין עוד סעודות להשביע נפשות רעבות.

יהודים יקרים! זה הזמן לפעול, בלחיצת כפתור אחת תורמים ל'בית התבשיל ומקיימים את ה'קמחא דפיסחא' המהודר ביותר, ומביאים את שמחת החג לאלפי משפחות וילדים, קשישים רעבים ושאר נזקקים ומסכנים שאין מי שידאג להם – והחובה לדאוג להם מוטלת על כולנו.

תורמים ל'בית התבשיל', שולחים סעודת חג למשפחה רעבה, ובעז"ה בליל הסדר הקרוב, כשתכריזו בשמחה ובחדווה בביתכם את הקריאה 'כל דכפין ייתי וייכול' תדעו בוודאות שבעוד בית יהודי מסובין כעת סביב שולחן הסדר בשמחה ובלב קל – בזכותכם, בזכות הסעודה ששלחתם להם.

לתרומת קמחא דספחא לבית התבשיל לחצו כאן