ערד ניר
ערד נירצילום: Miriam Alster/Flash90

עורך חדשות החוץ של חדשות 12 ערד ניר עורר היום (רביעי) סערה לאחר שהשווה בין מחבלי חמאס לשרים בצלאל סמוטריץ' ואיתמר בן גביר.

"עושה רושם שהקיצונים בשני הצדדים שמנהלים את המשא ומתן בסך הכל מראים סוג של אחדות דעים", פתח ניר את דבריו והוסיף כי "הקיצונים בחמאס כנראה לא רוצים עסקה והקיצוניים בממשלת ישראל גם הם אומרים שבתנאים הנוכחים לא רוצים עסקה".

העיתונאי יהודה שלזינגר שהשתתף בפאנל הגיב ואמר לניר בשידור: "הלכת רחוק מאוד. יש לי תחושה שסינוואר רוצה למרר את חייהם של החטופים וסמוטריץ' ובן גביר היו רוצים לשחרר אותם".

חברת הכנסת טלי גוטליב תקפה: "מי צריך אויבים כשיש את ערד ניר אויב מבית. רק טעות אחת, ערד ניר הוא לא כתב בכיר. הוא מפלג בכיר, פוגע בחוסנה של המדינה בכיר, בכיר מאוד".

מנכ"ל מפלגת 'הציונות הדתית' יהודה ולד הגיב: "ההשוואה המטורפת הזו של ערד ניר בין סינוואר וסמוטריץ' היא חלק ממכונת הרעל שקוראת לציונות הדתית 'הטבעת העכורה של המרק', זו שמייצרת דה לגיטימציה וסותמת את הפה לכל מי שמעז לומר שהדרך להחזיר את כל אחינו ואחיותינו החטופים זה לא בכניעה לחמאס וסיכון עם ישראל אלא מתוך עוצמה וחוזק. בושה".

אושיית הרשת יבגני זרובינסקי הגיב: "טוב, אני בשוק. זה לא איזה ערוץ בחו"ל שאפשר להגיד, 'טוב, הם לא איתנו'. ערד ניר, מגיש בכיר בערוץ הכי נצפה בישראל כרגע, יושב ומשווה בין חמאס לסמוטריץ' ובן גביר, כאילו באהלן אהלן, והפאנליסט יהודה שלזינגר בקושי יודע איך להגיב לזה".