תקיפה בעזה
תקיפה בעזהצילום: מג'די פתחי/TPS

אחד מבניו של איסמעיל הנייה, ראש הלשכה המדינית של חמאס, שחוסל הערב (רביעי) בתקיפת רכב במחנה הפליטים שאטי ברצועת עזה היה מעורב בהחזקת חטופים ישראלים.

בצה"ל מעדכנים כי התקיפה לא אושרה על ידי הרמטכ"ל רא"ל הרצי הלוי וגם לא אצל אלוף פיקוד הדרום ירון פינקלמן מאחר ומדובר על תקיפת "זמן אמת" של מחבלים שהיו בדרכם לפעילות טרור.

התקיפה אושרה על ידי קצין בדרגת אלוף משנה במרכז האש של פיקוד דרום. בנוסף, בצה"ל מסבירים כי הדרג המדיני אכן לא עודכן מראש על החיסול מאחר ומדובר בסיכולי מחבלים ממודיעין מתפרץ במקרה כזה פועלים לפי מדיניות מטכ"לית מבלי לחכות לאישור דרג המדיני.

שעות לאחר הדיווח על החיסול אישר צה"ל כי כלי טיס של חיל האוויר תקפו בהכוונה מודיעינית של אמ"ן ושב"כ, שלושה מילדיו של הניה.

עם זאת, למרות דיווחים בתקשורת הערבית על חיסול שלושה מנכדיו של הנייה, במערכת הביטחון בישראל אין אימות לדיווח. הילדים שחוסלו הם אמיר הניה, מפקד חוליה בזרוע הצבאית של חמאס, מחמד הניה, פעיל צבאי בארגון הטרור וחאזם הניה, פעיל צבאי נוסף בארגון הטרור.

הנייה אישר בראיון לאל-ג'זירה כי שלושה מילדיו ושלושה מנכדיו חוסלו: "מודה לאללה על הכבוד שילדיי ונכדיי הם שהידים. כל העזתים שילמו מחיר, גם אני".

עוד אמר כי "מי שמאמין שפגיעה בבניי תדחוף את חמאס לשנות את עמדתו - הוזה. ישראל מאמינה שבאמצעות פגיעה במשפחות המנהיגים היא תדחוף אותם לוותר על הדרישות של עמנו - הדם הזה רק יגביר את הנחישות שלנו. איומי ישראל לפלוש לרפיח לא מפחידים את עמנו או את ההתנגדות שלנו".