אלון דוידי
אלון דוידיצילום: יוסף מזרחי/ערוץ 7

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, תוקף הערב (חמישי) בחריפות את ראש הממשלה ואת התנהלות הממשלה בכל הקשור למפונים במהלך המלחמה.

"זו הממשלה הראשונה שעשתה טרנספר לתושביה. כשפתחתי את בתי הספר, נתניהו הבטיח לי באופן אישי שהעזתים לא יחזרו לצפון הרצועה - ועכשיו רוצים להחזיר לשם מאות אלפים ביחד עם כל המחבלים", האשים דוידי.

מוקדם יותר השבוע התראיין דוידי לערוץ 7 והביע את דאגתו מדילול הכוחות בגבול עזה. "אני מודאג מזה שמוציאים את צה"ל מהרצועה. אני מודאג ביותר מזה שרוצים להחזיר את העזתים לצפון הרצועה ואני מודאג ביותר מזה שלא יקיימו את מה שראש הממשלה הבטיח והגדיר כמטרות המלחמה, החזרת החטופים וניצחון על החמאס והג'יהאד וששליטה ביטחונית בעזה. איך הדברים האלה מתקיימים אם הצבא יוצא החוצה, אם אנחנו רוצים להחזיר את העזתים לצפון הרצועה ולהביא בכללם גם אלפי מחבלים חזרה לצפון, שייכנסו למנהרות שעוד לא הכרנו, שייקחו את אמצעי הלחימה שלהם שעדיין לא תפסנו ושוב נראה אותם על הגדרות ויישמנו את האידיולוגיה שלהם לפגוע בנו, תושבי העוטף ותושבי שדרות. זה בלתי אפשרי ואסור שיקרה".

על הטוענים כי מדובר בנסיגה טקטית ולא בהוצאת הכוחות מהרצועה, אמר דוידי כי היעד הוא ניצחון במלחמה ומלחמה מנצחים על ידי כיבוש רפיח, כניסה עמוקה יותר לחאן יונס והגברת כוחות האש מהים היבשה והאוויר, "על איזו שליטה ביטחונית שתהיה אחר כך מדברים? אם צה"ל לא נמצא שם, אז מי ישגיח על מה שקורה בפנים? שוב נחזור לסייבר ולשב"כ ולמזל"טים שראינו איך הם עבדו בשבעה באוקטובר? אנחנו צריכים את הצבא חזק בפנים, אנחנו צריכים שליטה על כל רצועת עזה ולדעת שזה ייקח עוד הרבה הרבה זמן. צריכים כאן, ברצועת עוטף עזה, לחיות כמו כל אזרח במדינת ישראל ורצועת הביטחון צריכה להיות שם בעזה".