אוהדי הפועל תל אביב
אוהדי הפועל תל אביבצילום: פלאש 90

צרות באות בצרורות. הפועל תל אביב נמצאת בסכנה מוחשית לירידת ליגה, כאשר מאז התמנה אליה יוסי אבוקסיס למאמנה, לפני 8 מחזורים, היא ללא שער זכות וללא ניצחון. היכולת הרעה מקרבת את האדומים מת"א לירידת ליגה כשהיא נמצאת במקום ה-12 בתחתית טבלת ליגת העל בכדורגל, מרחק נקודה אחת בלבד מהקו האדום המוביל אל הליגה השניה בסיום העונה.

אם לא מספיק היכולת המקצועית הרעה של התל אביבים, היום (חמישי) קיבלה הפועל ת"א הודעה קשה מבית הדין של ההתאחדות לכדורגל, הודעה שמאיימת לסבך אותם עוד יותר בתחתית טבלת ליגת העל בכדורגל.

אמש עמדה הקבוצה האדומה של תל אביב לדין בבית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל בשל התפרעות אוהדיהם במשחק נגד מכבי חיפה. על פי כתב האישום, אוהדי האדומים מת"א הדליקו אבוקות רבות, דבר שבעבר הועמדו קבוצות על כך תחת אשמת "נסיבות מחמירות", אך הפעם תובע ההתאחדות חס על התל אביבים וביקש להשית עליהם משחק חוץ אחד ללא קהל וקנס כספי בלבד.

היום החליטו בבית הדין המשמעתי להחמיר את סעיף האישום של התל אביבים ל"התפרעות אוהדים בנסיבות מחמירות", דבר עליו לא מזמן הענישו את האדומים מת"א, בית"ר ירושלים ומכבי חיפה בעונש של הפחתת נקודות.

בית הדין לא התעלם מהאפליה שגרם תובע ההתאחדות, כאשר הדיין נועם ליובין הסביר את החלטתו וכתב: "על מנת ליצור מדיניות אחידה בנושא, החלטתי כי סיווג העבירה של הנאשמת בגינו עמדה לדין, יוחמר לעבירה של התפרעות אוהדים בנסיבות מחמירות"

יש לציין כי כנגד האדומים מת"א עומד עונש של הפחתת שתי נקודות ממאזנה על תנאי במקרה של העמדה נוספת לדין על סעיף זה, ועל כן צפויה זו להיענש בעונש של הפחתת נקודות פעם שניה העונה, לאחר שכבר הופחתה לה נקודה אחת ממאזנה בגין מקרה זהה.

אם אכן יופחתו שתי נקודות ממאזנה של הפועל, תרד זו אל מתחת לקו האדום ואילו אשדוד היא זו שתעלה לראשונה מזה זמן רב. בדרך אולי לירידת ליגה נוספת של האדומים מת"א.