ח"כ מיכל וולדיגר (מפלגת הציונות הדתית) התארחה באולפן ערוץ 7 לשיחה עם ד"ר חנה קטן בנוגע לסוגיית שימור הפוריות ולמאמצים המשותפים של השתיים להעלות אותה למודעות.

"הנושא של שימור פוריות נדחק מתחת לשטיח, בודאי בחברה הדתית, וכדאי שנשים אותו על השולחן ולא נפחד ממנו. הקמנו את השדולה לשימור פוריות ובי"ב בסיון (18 ביוני) נקיים את כנס הפתיחה ואנחנו קוראים לרווקות ורווקים לבוא ולהשתתף", אומרת וולדיגר.

היא מסבירה את חשיבות השיח סביב הליך השימור. "בסופו של דבר, לא טוב להיות האדם לבדו, ורובנו רוצים, משתוקקים, ושואפים לזוגיות. זה לא תמיד מצליח. נורא קל לנו כאנשים נשואים להגיד שמישהו בררן מדי או לא רוצה. זה בדרך כלל לא נכון, כי יש כל מיני עיכובים ומחסומים, ותפקידנו לעזור ולסייע".

"לפני שנכנסתי לכנסת הקמתי יחד עם הרב שמואל יניב מגבעת שמואל מיזמים של חיבור ויצירת מעגלי שיתוף בין צעירים וצעירות, שימצאו וידברו אחד עם השני, כדי לחבר אותם וליצור שידוכים. כך גם לגבי שימור פוריות, כי אני מוצאת נשים צעירות בנות 30 ו-31 שטרם מצאו את בן זוגן, והלחץ למצוא לפעמים מרחיק את הזוגיות. כדי להרגיע ומשום שהשעון הביולוגי מתקתק, צריך לספר על תהליך שימור הפוריות, ואז יהיה יותר שקט למצוא את האחד ויחיד שמחכה להן ואני בטוחה שגם זה יתקדם מהר יותר".

וולדיגר מדגישה את הצורך לפעול גם לסבסוד עבור נשים אלה. "חשוב לומר שזה צהליך יקר. גברים ונשים שהם לפני תהליך רפואי שעלול לפגוע בפוריות, קופות החולים מאפשרות להן את פעולת השימור בחינם וכך גם למי שיש קושי רפואי. אך לרווקות, מדינת ישראל לא אפשרה את הסבסוד, והן צריכות לעשות את זה על חשבון ומדובר בעשרות אלפי שקלים. חסם הכסף מתווסף גם לנושא הרגשי-פסיכולוגי ומונע מצעירות לעשות את ההליך והמטרה שלנו בשדולה לדבר על החסמים ולהציף אותם ולומר שצריך לעשות את זה בגיל שדיברנו עליו ולא בגיל מאוחר מדי".