משטרת ברלין
משטרת ברליןצילום: iStock

"קונגרס פלסטין" שאמור להיפתח מחר (שישי) בברלין בירת גרמניה מאורגן בין היתר על ידי ארגון השמאל היהודי "הקול היהודי לשלום אמת במזרח התיכון", כך נחשף ב'כאן חדשות'.

השלטונות במדינה מחפשים עדיין דרכים לבטל את האירוע, שבו אמורים לעלות הנושאים "76 שנות קולוניזציה בפלסטין", "מדוע יש צורך באנטי-ציונות" ו"מאבק למען פלסטין חופשית".

חשבון הבנק שבאמצעותו אוספים המארגנים כספים לאירוע הוקפא בהוראת הרשויות, מחשש שישמש למטרות לא חוקיות.

באירוע אמורים להשתתף גם דוברים ישראלים ובהם דרור דיין, המוגדר "פעיל אנטי-ציוני ובמאי", שיר חבר, שמתואר כ"מתאם אמברגו הנשק בוועדת החרם הלאומית ומומחה לכלכלת הכיבוש", יובל גת, ישראלי לשעבר ופעיל אנטי-ציוני מהולנד, ואודי גת מ"הקול היהודי".

מוקדם יותר פרסם שר האוצר היווני לשעבר יאניס וארופאקיס ציוץ תמיכה בכינוס: "אני מצפה בקוצר רוח לקונגרס הפלסטיני מחר בברלין. זו הזדמנות מבריקה עבור דעת הקהל הגרמנית להשלים עם עובדה פשוטה: שתי עוולות לא הופכות לצדק אחד. שותפות לרצח העם של הפלסטינים לא מסייעת לנקות אותנו מאשמת השואה".

בקהילה היהודית מביעים תקווה שברגע האחרון תימצא דרך חוקית למנוע את האירוע. המועצה המרכזית של יהודי גרמניה קראה לבטל את הכנס ומסרה כי מדובר ב"מופע ראווה של אנטי-ציונות שבוודאי לא ימצא תשובות לסבל של האוכלוסייה האזרחית בעזה".