עדן הראל עם בעלה עודד מנשה
עדן הראל עם בעלה עודד מנשהצילום: אור גפן

המגישה עדן הראל ספגה ביקורת חריפה לאחר שהעלתה סרטון בחשבון האינסטגרם שלה על מיזם של נשים המחלקות ערכות שמטרתן לקדם שמירת שבת.

"מאז השביעי באוקטובר המוני משפחות מתעוררות לקבל על עצמן שבת בשביל עם ישראל, כי יותר מששמרו ישראל את השבת השבת שמרה עליהם. יצאנו בפרויקט אדיר לעזור להן בצעדים הראשונים, בדרך שמירת השבת. רצינו לשתף אתכם/ן בזכות האדירה והנדירה הזאת, יש קבוצה של נשים מדהימות שמכינות ערכות לשבת לכל מי שמעוניין להתנסות בשמירת השבת.. מיזם מרגש ממש. כי ביחד בעזרת ה' ננצח", כתבה הראל.

היא הותקפה על ידי גולשים שזעמו עליה. גולשת כתבה: "ואולי דווקא להפך? איפה אלוהים הגדול והנורא על עליון היה לפני 80 שנה שסבתא שלי ביקשה קצת מים בצעדת המוות? ואיפה עכשיו אלוהים שותק כשיש 134 אנשים ונשים שנמקים בשבי? ואיפה רון ארד?".

גולשת נוספת טענה: "בתור ניצולת ה-7 באוקטובר, זה מחריד בעיני שככה את רואה את זה. מה קשור שמירת שבת? דווקא בשבת בבוקר נרצחו חברים שלי. דווקא בשבת ה"כה קדושה" שלך חאמסניקים השתלטו לנו על המושב ועשו שמות. דווקא בשבת".

"אלו ששמרו שבת - נרצח להם בן ונכד. אז איך זה קשור ולמה הכפייה הזו שאם נשמור שבת אז נהיה שמורים ומוגנים? חבל שאת מנצלת את הבמה שלך להציג את המציאות בצורה כל כך מעוותת. תמיד עקבתי אחרי הדרך המרשימה שעשית אבל עד כאן. כאן עברת את הגבול. אנשים ונשים נרצחו ונחטפו וקיבלו את הטראומה הכי גדולה של חייהם בשבת בבוקר. חילונים. דתיים. שמאלנים. ימנים. כולנו חטפנו את זה. קהילות שלמות נשרטו לכל החיים. כמו הקהילה שלנו. ממש כואב לראות שככה את בוחרת לראות את המציאות ולספר אותה לעוקבים שלך", הוסיפה.

הראל הגיבה: "אני מאמינה שהשבת היא שמירה רוחנית. אני מכבדת את כל מי שלא מרגיש כמוני. זה בסדר שיהיה חילוקי דעות, אבל לא חילוקי לבבות. אוהבת את כולכם אהבת חינם".