ברכת אילנות בעזה ועמיאור
ברכת אילנות בעזה ועמיאורצילום: באדיבות המצלם

הרב מאיר שמחה מונדשיין, ראש הכולל ברבבה, שמשרת כבר בסבב ב' של מילואים, מנצל את היציאות שלו הביתה כדי לעבור בכולל ולמסור שיעורים על מדים בעיון ובאמונה.

הרב מאיר שמחה מונדשיין בשיעור
הרב מאיר שמחה מונדשיין בשיעורצילום: ללא קרדיט

רגע אחרי אירוע מרגש לציון שנה להרצחן של לוסי די ובנותיה מאיה ורינה יצאו יחד שר האוצר בצלאל סמוטריץ', הרב ליאו די וראש מועצת אפרת דובי שפלר כדי לקיים כבר בראש חודש ניסן את מצוות ברכת האילנות.

סמוטריץ' בברכת האילנותדוברות המועצה

חיילי צה"ל ערכו אתמול ברכת האילנות מלב עזה אל מול ההתקפות במחנה הפליטים נוסייראת.

ברכת אילנות מנוציראתצילום: באדיבות המצלם

גם חיילי מחלקת הבייניש של ישיבת איתמר, מפלוגת החוד של גדוד 931 חטיבת הנחל, ערכו ברכת אילנות, במסדרון נצרים.

תלמידי איתמר בברכת האילנותצילום: באדיבות המצלם

כתב ההתיישבות של ynet ו-ידיעות אחרונות, אלישע בן קימון, נצפה השבוע מתפלל שחרית בבית המדרש של ישיבת עוד יוסף חי ביצהר.

אלישע בן קימון מניח תפילין
אלישע בן קימון מניח תפיליןצילום: ללא קרדיט

סגן ראש מועצה אזורית שומרון דוידי בן ציון פגש השבוע את אושיית ההסברה יוסף חדאד. "איש יקר שעושה המון עבור מדינת ישראל", כתב בן ציון.

דוידי בן ציון וחדאד
דוידי בן ציון וחדאדצילום: ללא קרדיט

בסיור מיוחד של ישיבת בית אורות בהר הזיתים בהובלת יהודה נעם מתנועת רגבים השתתפו ראש הישיבה הרב חן חלמיש, מנכ"ל הישיבה אליהו קטן וחבר מועצת העיר לשעבר יוסף שפייזר.

הסיור
הסיורצילום: באדיבות המצלם

להקת נגילה, להקה חדשה במגזר הדתי שבנויה מתלמידי ישיבות גבוהות, השיקה קליפ חתונות ראשון עם שירי הודיה להשם.

את הלהקה מנהל אלון בננו מ'מרכז הרב' שהכיר בישיבה את גלעד טירנובר וצירף אותו כמתופף. סולן הלהקה הוא אברהם אהרון אזולאי מישיבת בית אל, הגיטריסט הוא אריאל בוסקילה שהיה חבר של בננו בישיבת שדרות. אחיו נריה בוסקילה, שלומד בישיבת רמת גן, משמש כנגן קלרינט.

תלמידי שיעור א' בישיבת שדרות החליטו לסיים את הזמן בביקור ולימוד בישיבת חומש בצפון השומרון. התלמידים ערכו סיור במקום ומשם המשיכו ללימוד בבית המדרש ושיעור של ראש ישיבת חומש, הרב אלישמע כהן.

התלמידים בסיור בחומש
התלמידים בסיור בחומשצילום: ישיבת חומש

הישיבה התיכונית אורט מעלות זכתה באות חמ"ד וחסד לשנת הלימודים תשפ"ד. הרב אלעד ברוך, מנהל הישיבה אמר: "הישיבה חרטה על דגלה סט של ערכים של חסד, של תורה בקהילה ובעיר".

תלמידי הישיבה התיכונית אורט מעלות
תלמידי הישיבה התיכונית אורט מעלותצילום: שלומי מלכה

אחרי שירות מילואים של 4 חודשים בגבול הדרום מאז תחילת המלחמה, דביר עמיאור, מזכ"ל תנועת הנוער אריאל, יצא בתחילת השבוע שוב למילואים והפעם להגן ולשמור בגזירת הר חברון.

דביר עמיאור במילואים
דביר עמיאור במילואיםצילום: ללא קרדיט

נציגי משפחות שכולות מפורום הגבורה נפגשו השבוע עם הנהלת ההסתדרות, ובהם היו"ר ארנון בר דוד והמ"מ רועי יעקב. במהלך הפגישה העלו נציגי פורום הגבורה את חשיבות הכוח וההשפעה שיש להסתדרות להפעלת כוח לשיח שקורא לאיחוד, לניצחון ולהשבת החטופים.

המפגש עם בר דוד
המפגש עם בר דודצילום: פורום הגבורה

בטקס הרמת כוסית של מפלגת 'הציונות הדתית' נאם הלוחם במיל' אלישע מדן, בנו של הרב יעקב מדן, שנפצע קשה בקרב ברצועה. בטקס ראינו את מדן בשיחה עם השרה אורית סטרוק.

מדן עם סטרוק
מדן עם סטרוקצילום: ללא קרדיט

אלפי ישראלים הגיעו השבוע לכיכר החטופים בתל-אביב כדי להשתתף באירוע "נפגשים ושרים תפילה" למען השבת החטופים. את האירוע יזמה תנועת "נפגשים" בשיתוף מטה משפחות החטופים ותנועות הנוער והוא כלל הופעה של הזמר יונתן רזאל ונאומים של חגי לובר ובני משפחות החטופים נועם פרי וגיל דיקמן.

אירוע נפגשים ושריםדוברות נפגשים

ח"כ יצחק קרויזר הגיע השבוע למפגש במשרדי ההסתדרות הלאומית עם ראשי הארגון. בין השאר השתתפו המנכ"ל יאיר שלם, המשנה למנכ"ל ששי שדה ורן קונפינו - סמנכ"ל אגף יחסי עבודה. קרויזר התרשם מהפעילות ואמר, "מגיע לעובדים ארגון עובדים מסור שייצג אותם נאמנה".

קרויזר במשרדי ההסתדרות הלאומית
קרויזר במשרדי ההסתדרות הלאומיתצילום: טנא תקשורת

והורשתם: יו"ר שדולת ארץ ישראל ח"כ שמחה רוטמן העניק לשר הבינוי והשיכון יצחק גולדקנופף את סיכת השדולה המוזהבת בצורה של מפת ארץ ישראל ועליה סמל הכנסת.

הענקת סיכת השדולה
הענקת סיכת השדולהצילום: ללא קרדיט

העיתונאי עמיאל ירחי מראש צורים מסיים את תפקידו ככתב הפוליטי של אתר כיפה ויעבור לשמש ככתב פוליטי של 'מקור ראשון' במקומה של עטרה גרמן. 7 ברנז'ה מאחל בהצלחה.

רס"ן הרב אברהם לוין ימונה לרב מפקדת זרוע היבשה (מז"י) ויועלה לדרגת סגן אלוף. הרב לוין, רב אוגדה 91, בוגר ישיבת קדומים, כיהן בעבר כראש מדור איתור ומיצוב, רב חטיבת הקומנדו ורב חטיבת גבעתי.

הרב לוין הוא בנו של הרב יענקל'ה לוין משכונת קריית משה, מראשי גוש אמונים, ומהפעילים הבולטים למען אסירי ציון.

ארגון צל"ש, צבא לשם שמים, תרם זוג תפילין, לעילוי נשמתו של לוחם הקומנדו סמל אמיתי אבן שושן, שימסרו לחייל שאין לו תפילין. חבריו סיפרו כי הוא היה לוקח איתו גמרות ומשניות במהדורת כיס לכל מקום כדי ללמוד בעצמו ולדאוג לחבריו שירצו ללמוד.

אביו של אמיתי עם התפילין
אביו של אמיתי עם התפיליןצילום: ללא קרדיט

איגוד הקהילות היהודיות במדינות ברית המועצות לשעבר (FJC) הודיע על מינויו של ראש המועצה האזורית גוש עציון ויו"ר מועצת יש"ע לשעבר שלמה נאמן למנכ"ל 'עתידנו' – זרוע החינוך היהודי, המשפיעה על רבבות תלמידים יהודיים דוברי רוסית בעולם.

חבר הכנסת לשעבר יום טוב כלפון הצטרף כשותף ‏במחלקת הליטיגציה של משרד עוה"ד ש. פרידמן, אברמזון ושות׳ בירושלים. "אני זוכה גם להוביל את פעילות הפירמה עם קהילת העולים ויהודי צרפת".