הפגנות בעד העסקה
הפגנות בעד העסקהצילום: Erik Marmor/Flash90

עינב צנגאוקר, שבנה נחטף לעזה בשמחת תורה, חסמה אמש (חמישי) במהלך הפגנה בתל אביב את רכבו של חבר הכנסת שמחה רוטמן מהציונות הדתית שהיה בדרכו לבסיס הקריה.

"אם הבן שלי לא יחזור חי מהרצועה במצב שבו נחטף - הדם שלו יהיה על הידיים שלך. אתה יכול לעשות ככה עם הידיים כמה שאתה רוצה. אתה תטרפד את החזרה של הבן שלי הביתה, אני ארדוף אחריך עד יומי האחרון".

חברת הכנסת מיכל וולדיגר, מהציונות הדתית יצאה מהרכב כדי לשמוע את המשפחות אך הותקפה מילולית, "הבן שלי נחטף חי, ואם הוא יחזור מת, זה על הידיים שלך ושל סמוטריץ' ושל הממשלה הזו. את לא מוכנה לשחרר בכל מחיר! הדם של הילד שלי זה עליכם. צבי סוכות רוצה לבנות וילות על הגופות של החטופים בצפון רצועת עזה, על הדם של התצפיתניות שנגררו לרצועה. אין לכם בושה. אתם מבזים את העם היהודי".

בתוך כך מנהיג חמאס איסמעיל הנייה אמר כי עמדת הארגון במשא ומתן לא תשתנה גם לאחר חיסול שלושה מבניו המחבלים. "הכיבוש הישראלי לא חיסל את חמאס ולא יחסל אותו; הוא לא החזיר את השבויים, ולא יחלץ אותם אלא באמצעות עסקה מכובדת. ישראל - הילד המפונק של המערב - כבר לא מה שהייתה, ותדמיתה נופצה. מה שקורה במסדרונות הדיפלומטיה מעיד על בידוד חסר תקדים של ישראל".

מקורות בארגון הטרור מסרו לתקשורת כי "הנהגת חמאס הודיעה למתווכים כי היא אינה מעוניינת בדיונים נוספים על העסקה, כל עוד אין התקדמות בדרישותיה לסיום המלחמה ולנסיגת הצבא מרצועת עזה".