מחבלים בג'נין
מחבלים בג'ניןצילום: רויטרס

עם רובים דמויי M16 וקריאות "הניפו חרב מול חרב - אנו אנשי מוחמד דף" ו"תגידו לכלב השב"כ - בא זמן חילופי האש".

כך נראתה בסוף השבוע הנוכחי צעדת הסתה של עשרות ילדים בכפר בורקה בשומרון הסמוך לישוב חומש, שמוביל בחודשים האחרונים שורת פיגועים כנגד אזרחים וכוחות הביטחון.

הצעדה נערכה לאור יום ובאחד מהרחובות המרכזיים בכפר, כשהמסר שהעבירו הילדים המוסתים ברור: יש לשחוט את היהודים ברגע שתוכלו, מעשיו של חמאס בשבעה באוקטובר הם המודל לחיקוי.

מיותר לציין שעד כה לא דווח על מעצר או אפילו עיכוב לחקירה של אחד מהמחבלים הצעירים הללו.

בכפר בורקה, כאמור, פועלת בחודשים האחרונים תשתית טרור עניפה שכבר הוציאו שורת פיגועי מטענים ובקבוקי תבערה כנגד כוחות צה"ל ותושבים מחומש, בהם נפצעו מספר חיילים ותושב מפיצוץ מטענים על הכביש הראשי.

במטה "נלחמים על החיים" שמוביל את המחאות כנגד הטרור ביו"ש הגיבו לאירוע: "נראה כאילו האלוף פוקס עושה כל שביכולתו להמחיש את רמת הבלבול ואובדן הערכים בה הוא שרוי. ממש באותו היום בו התרחשה צעדת ההסתה של המחבלים הצעירים, במרחק קילומטרים בודדים משם פשטו כוחות מג"ב ובלשי ימ"ר ש"י על הישוב יצהר ומסרו לידיו של נער בן 14 - תלמיד קטע ח' בישוב, צו הגבלה מנהלי בחתימתו של האלוף פוקס שמורה לו לשהות במעצר בית לילי ותנאים מגבילים נוספים ללא כל ראיות או נימוק כלשהו".

"המקרה הזה מעניק הצצה נוספת להלך הרוח במערכת הביטחון ביו"ש בראשה עומד האלוף פוקס, שרואה בנערים יהודים סכנה לביטחון המדינה יותר ממחבלים מרצחים. אם מאז שמחת תורה האמון הציבורי בראשי מערכת הביטחון גם כך נפגע קשות, מדיניותו של פוקס שהולכת ונחשפת מיום ליום אמורה להדיר שינה מעיניו של כל אזרח ואזרח במדינת ישראל", הוסיפו במטה.