החיפושים בבנימיןצילום: דוברות יכ"ל

באזור בנימין נערכים מאז שעות הצהריים (שישי) חיפושים אחר הנער בנימין אחימאיר, רועה צאן יהודי בן 14 שנעדר משעות הבוקר.

על פי הדיווח אחימאיר יצא בשעה שש בבוקר למרעה אך בהמשך העדר שאותו הוביל חזר לחוות "מלאכי השלום" - בלעדיו.

גורם צבאי מסר אחר הצהריים כי ככל שעוברות השעות גובר החשש הביטחוני לחייו, "אנחנו אחרי הערכת מצב של מפקד הפיקוד, מפקד מחוז ש"י ומפקד האוגדה בשטח. אנחנו מתייחסים לאירוע לחומרה, בין אם רצח או חטיפה, גם מבחינת הפעילות, הסריקות והחיפושים וגם בהקצאת הכוחות הרבים למשימה זו. אני מדגיש שאין עדיין אינדיקציה מודיעינית וכלל האופציות פתוחות".

ראש המועצה: 'נישאר כאן עד שנמצא את בנימין'דוברות

הנער הוא תושב ירושלים, תלמיד כיתה ט' בישיבה תיכונית בתחום המועצה האזורית מטה בנימין. תיאורו: מבנה גוף מלא, שיער בהיר מתולתל, לבש חולצה כחולה. כל היודע דבר על מקום הימצאו מתבקש לפנות למוקד 100 של משטרת ישראל או לתחנת משטרת בנימין בטל׳ 029706444.

הרב הראשי הרב דוד לאו קרא לציבור המתנדבים להמשיך בחיפושים גם בתוך השבת, "המצב כעת הוא פיקוח נפש גמור - יש להמשיך ולקיים את החיפושים גם לתוך השבת, צריך לבצע כל פעולה הנדרשת לצורך החיפושים גם בשבת".

אימו של הנער שנעדר: לא להפסיק להתפלל, קיים חשש לחייובאדיבות המשפחה

מרים אחימאיר, אמו של בנימין, ביקשה בדמעות לפני כניסת השבת להרבות בתפילות: "אני מבקשת בבקשה נרגשת שכל מי שרואה אותי בבקשה אם תוכלו לעזור – וכל אחד את המעשה הטוב שלו שהוא יכול להקדיש, שיקרה פה איזה נס שהוא יחזור אלינו עוד אחד".

"כל אחד עם איזה דבר קטן, עם איזו מילה טובה, עם מעשה טוב, עם שמירת שבת, עם כל מה שעולה לכם בלב. כשהכוח של עם ישראל מתאחד לדבר אחד זה פועל ישועות גדולות בשמיים. אני מאמינה בניסים. אני מאמינה שזה יכול לקרות בעזרת הכוח של כולנו".

חנה, אחותו של בנימין אחימאיר שנעדר, סיפרה לגלצ: "אנחנו מאמינים שיהיו בשורות טובות, זה אזור שהוא מכיר. הוא ילד טוב, ילד טבע שכל היום מטפל בכבשים ולא עושה שטויות, זה אף פעם לא קרה שהוא נעלם ככה".

לפני כניסת השבת דווח על שני צעירים יהודים שנפצעו מיידוי אבנים באל מוע'ייר, שם מתנהלים החיפושים אחרי הנעדר היהודי. חובשים ופראמדיקים של מד"א פינו את השניים, כבני 20 ו-16 במצב קל עם חבלה בגופם, לבית החולים בירושלים.

בנימין אחימאיר
בנימין אחימאירבאדיבות המשפחה

בחיפושים משתתפים לוחמי צה"ל ומג"ב, גששים, יחידה 636, כוחות מיוחדים, בסיוע איסוף אווירי ובפיקודו של מח"ט בנימין, אלוף-משנה לירון ביטון. במועצה האזורית בנימין אמרו כי הוקם חפ"ק המשותף למועצה, לצבא, למשטרה וליחידת החילוץ. מהמועצה נמסר כי אין צורך במתנדבים נוספים.

תושבי החווה טוענים כי רק בשבוע שעבר דיווחו במערכת הביטחון לתושבים כי שלוש חוליות מחבלים מהאזור נעצרו לאחר שתכננו לבצע חטיפה או רצח של רועי צאן מהחווה.

האלוף יהודה פוקס בחפ"ק
האלוף יהודה פוקס בחפ"קצילום: דובר צה"ל

שתיים מחוליות המחבלים שנתפסו הינם מהכפר אל מועייר הסמוך והשלישית מכפר מאלכ שליד כוכב השחר. האחרונה שבהן ככל הנראה נתפסה אך לפני מספר שבועות לאחר שתכננה פיגוע חטיפה.

"למרות ההתרעות הקונקרטיות ותפיסת החוליות שתכננו לבצע פיגוע בחווה, מסרבים בצה"ל כבר שעה ארוכה לבצע חסימות ובידוקים ביציאות מהכפרים באזור ומונעים מתושבים שהוקפצו למקום לבצע בידוקים בעצמם", אמרו.

בנימין אחימאיר
בנימין אחימאירצילום: באדיבות המשפחה