שורדת השבי מורן סטלה ינאימטה המשפחות

אלפי אופנוענים יצאו הבוקר מחוף הכרמל ורכבו יחד במסע ה'אופנובה' דרומה אל מתחם הנובה – חניון רעים, כשבדרך ביצעו עצירה וסיור בכיכר החטופים בת''א.

במתחם הנובה התקיים טקס הסיום בו הופיעו הזמרים עומרי גורן ועידן יניב.

שורדת השבי מורן סטלה ינאי אמרה בטקס בחניון רעים: "אני לא מאמינה שאני עומדת פה ומדברת איתכם. אני לא מאמינה שחזרתי לכאן. לפעמים אני לא מאמינה שחזרתי. כשהייתי שם לא הצלחתי להאמין כל יום שאחזור, אבל אחרים האמינו, אתם האמנתם וזה התגשם. לכן אני מאמינה שמי שעדיין שם, מי שעדיין בגיהנום של עזה עוד יחזור".

"לפני חצי שנה בשבת בבוקר, נתפסתי פה", היא אמרה, "הם הכניסו אותי לרכב וחטפו אותי לעזה. חצי שנה מאז שהנהג הסתובב, הסתכל עליי ואמר לי "Welcome to Gaza" ואני כאן איתכם. ואתם כאן ואנחנו רגע לפני חג החירות ועכשיו כל מה שחשוב זה שכולם יצאו. שכולם יצאו הביתה לחופשי, שכולנו נצא לחופשי".

"כשיצאתי לא הבנתי את המבטים של כולם", היא הוסיפה, "לא הבנתי שהמבטים זה לראות נס גלוי. שחזרתי לא הבנתי את זה. אבל עבר חודש, ועוד חודש, והנס הזה לא חזר. ואנחנו זקוקים לנס גדול".

"אני יכולה לספר לכם שלמי שיחזור יקח הרבה זמן להבין מה קרה, יקח הרבה זמן", אמרה סטלה ינאי, "אבל הם יראו את המבט, ההתרגשות, השמחה והדאגה והם יבינו ורק שיקרה נס כבר. קוראים לנו שורדים, השורדים של הנובה, השורדים של השבי, השורדים של המלחמה, אבל אנחנו מי שכאן, מי שעבר את זה, אנחנו מחלימים ולא שורדים".

"מי ששם במנהרות הם השורדים והגיבורים", היא סיכמה, "אבל אי אפשר לחשוב שיש להם עוד זמן אין להם הם צריכים לעבור משורדים למחלימים, משבויים לחופשיים, הם צריכים להיות איתנו. אני שולחת להם את החיזוק הכי גדול שאני יכולה והלוואי שהם שומעים אותנו".