תיעוד מיום הטבח
תיעוד מיום הטבחצילום: מתוך התיעוד

מדינות האיחוד האירופי הטילו אחר הצהריים (יום ו') סנקציות חדשות על חמאס והג'יהאד האיסלאמי בעקבות פשעי המין של מחבלי ארגוני הטרור בטבח 7 באוקטובר.

הסנקציות, שיכללו הקפאת נכסים ואיסורי נסיעה למדינות האיחוד - יוטלו כאמור בעקבות פשעי המין המזוויעים שבוצעו במהלך הטבח. "שלוש הישויות הללו ביצעו פשעים מיניים ומבוססי-מגדר נרחבים במהלך מתקפות הטרור בישראל ב-7 באוקטובר", מסרו באיחוד.

שר החוץ ישראל ישראל כ"ץ מסר: "אני מברך את האיחוד האירופי על החלטתו להכניס את מרצחי ואנסי החמאס והג'יהאד האיסלאמי לרשימת הסנקציות - החלטה שמשדרת מסר ברור: מי שרצח, אנס, שרף, התעלל בגופות של תינוקות, נערות, נשים ומבוגרות וביצע זוועות נגד האנושות - ישלם את המחיר.

אני מודה לעובדי ועובדות משרד החוץ על מאמציהם הדיפלומטיים - וקורא למזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש להפנים את המסר ולפעול בהתאם. נמשיך לפעול נגד אויבינו בכל החזיתות".

בתוך כך ארצות הברית הודיעה כי הטילה סנקציות על ארבעה בכירי חמאס, בהם דובר הארגון אבו עוביידה, "דובר חמאס מוביל את מחלקת הסייבר של הארגון, והוא היה מעורב ברכישת שרתים ודומיינים באיראן בשביל האתר הרשמי של גדודי אל-קסאם בשיתוף עם מוסדות איראניים", נמסר. במסגרת הסנקציות, שהוטלו יחד עם בריטניה ואוסטרליה, יוחרמו כל הנכסים של הבכירים ותיאסר פעילות עסקית וכניסה שלהם למדינות המדוברות.