משחק הכדורגל של האלופה נכנסת יידחה?
משחק הכדורגל של האלופה נכנסת יידחה?צילום: האתר הרשמי של מכבי תל אביב

דובר צה"ל תא"ל דניאל הגרי הודיע הערב (מוצאי שבת) בהצהרה דרמטית על שינוי בהנחיות פיקוד העורף, על רקע הכוננות למתקפה איראנית.

"בתום הערכת מצב, הוחלט כי החל מהלילה בשעה 23:00 יבוצע שינוי במדיניות ההתגוננות של פיקוד העורף. במסגרת השינויים הוחלט על איסור קיום פעילויות חינוכיות בכל רחבי הארץ. באיזורים ירוקים - הגבלת התהקלות עד 1,000 אנשים", אמר דובר צה"ל.

הודעתו זו של דובר צה"ל עם שינוי הנחיות פיקוד העורף, הביאו את מנהלות ליגת העל בכדורגל ובכדורסל להודיע כמובן כי יעמדו בהנחיות פיקוד העורף ויקיימו את משחקי הספורט בהתאם להנחיות.

במנהלת ליגת העל בכדורסל אמרו כי משחקי הכדורסל יתקיימו תחת ההגבלות, כשבהודעתם כתבו: "אנחנו כפופים להנחיות פיקוד העורף ונפעל בהתאם בכל המשחקים".

גם במנהלת הליגות בכדורגל הודיעו כי המשחקים יתקיימו תחת ההגבלות ולא יתבטלו, כאשר בהודעת מנהלת הליגות בכדורגל נכתב כי "בשל הנחיות פיקוד העורף שיכנסו לתוקף הלילה בחצות כל משחקי הליגות המקצועניות ביומיים הקרובים, ראשון ושני, ייערכו ללא קהל ובנוכחות בעלי תפקידים בלבד".

משמעות הדבר היא כי משחק הכדורגל בין האלופה הנכנסת מכבי ת"א להפועל באר שבע במסגרת הפלייאוף העליון של ליגת העל בכדורגל, יתקיים ללא קהל, כמו גם יתר המשחקים שיתקיימו בימים הקרובים כאשר בליגת העל בכדורגל ישחקו הפועל ירושלים מול מכבי פתח תקווה, הפועל חיפה מול בני ריינה, מ.ס אשדוד מול מכבי נתניה ללא קהל אוהדיהן ובכדורסל הפועל ת"א מול מכבי רמת גן והרצליה נגד הפועל חיפה, יתקיימו גם כן ללא קהל אוהדים.

ארז כלפון, יו"ר מנהלת הליגות בכדורגל, אמר: "בשל העובדה שמדובר באיומים חדשים על מדינת ישראל שאנו עוד לא יודעים מה היקפם והשפעתם, הוחלט שלא לאפשר הכנסת קהל למשחקים ביומיים הקרובים. אנו נמשיך להיות בקשר עם פיקוד העורף ומשטרת ישראל ונעדכן את הקהל והקבוצות לגבי המשך התנהלות המשחקים".