להקת הרבנות הצבאית ותומר מתנה
להקת הרבנות הצבאית ותומר מתנהיח"צ

להקת הרבנות הצבאית ותומר מתנה בסינגל חדש – "ריבה ריבך". שמילותיו לקוחות מתוך ספר התהילים, והולחן ע"י ג'וש קרוגר שגם איגד את הפסוקים, ומוקדש לכל החיילים שנמצאים בחזית המלחמה.

קרוגר, רופא ומנתח בכיר בביה"ח 'הדסה עין-כרם' שבירושלים. בעל תואר דוקטורט, והכשרה של ביה"ס לרפואה של אוניברסיטת הרווארד. נשוי ואב לשישה, ששניים מהם נמצאים כעת בעומק השטח מול האויב. נולד בשנת 1972 בטורונטו שבקנדה, שם גדל במשפחה דתית-ציונית והתחנך על אהבת ארץ ישראל והשיבה לציון. וב-2005 עשה עלייה לישראל.

החיבור לעולם המוזיקלי, החל כבר בגיל צעיר עם שיעורי מוזיקה בפסנתר. ובמרוצת השנים אף למד את תיאוריית המוזיקה, סולמות אקורדים ומקצבים, ונוצרו להם עשרים שירים. בקיץ 2023 הלחין מלודיה חדשה, וכאבא לשני ילדים לוחמים, חיפש בספר התהילים טקסט שיתחבר ויתאים למנגינה, והתוצאה הייתה תפילה לחייל היהודי בעת צרה. את השיר סיים בשלהי חג הסוכות, כשלמחרת בשבעה באוקטובר קרה הנורא מכל.

את השיר מלווה וידאו-קליפ מיוחד ומרגש, בבימויו של עוזי ג'ורג'. המספר את סיפור חזרתו של הלוחם מן החזית, אל חיק משפחתו האוהבת והדואגת. על רקע הנופים המרהיבים של עיר דוד בירושלים.