אבוקסיס. חוזר למקום אותו עזב בטריקת דלת לפני 21 שנים
אבוקסיס. חוזר למקום אותו עזב בטריקת דלת לפני 21 שניםצילום: פלאש 90

מול קבוצת החוץ הגרועה בליגה שממוקמת במקום האחרון בטבלה וביתרון שחקן, הפועל תל אביב עדיין ללא ניצחון תחת אימונו של יוסי אבוקסיס, אחרי עוד תוצאת תיקו, הפעם זה נגמר בדרמה גדולה במיוחד.

האדומים מת"א עלו למשחק הערב מול נועלת הטבלה, הפועל פתח תקווה עם רצון גדול לשבור את רצף הדקות ללא שער ובידיעה כי זהו משחק העונה עבורה - כל תוצאה מלבד ניצחון עשויה לסבך אותם משמעותית בתחתית הטבלה ולהגדיל את סיכוייהם לרדת אל הליגה השניה בסיום העונה הממשמש ובא.

האדומים ששפכו מי מלח על קו השער טרם המשחק בכדי לשבור את המזל הרע, לא הצליחו לעשות זאת במהלך המחצית הראשונה למרות שהיו ביתרון שחקן מהדקה ה-28, ובכך קבעו שיא שלילי חדש בכמות דקות ללא שער - הכי הרבה בתולדות המועדון.

מדובר היה בניפוץ השיא השלילי שנקבע לא מזמן, לפני כשלוש שנים, עם 677 דקות בלי גול.

אל המחצית השניה עלתה הפועל בטירוף ורן בנימין שבר את המנחוס וקטע את רצף הדקות ללא שער זכות כשסיים אותה על 692 דקות עם שער בדקה ה-48.

לרוע מזלה של הפועל ת"א, גם זה לא עזר לה בכדי לנצח כשזו ספגה שער שיוויון דרמטי ומרהיב בדקה ה-99 בבעיטה חופשית מרגלי אבי ריקן בשניות הסיום של המשחק שקבע למעשה את תוצאת המשחק.

וכך, גם כשהם ביתרון שחקן ומול קבוצת החוץ הגרועה ביותר בליגה, הקבוצה האחרונה אותה ניצחה בליגה באותו המקום, באצטדיון בלומפילד לפני 16 מחזורים, הפועל ת"א לא מצליחה לנצח.

יוסי אבוקסיס מסיים משחק שמיני ברציפות ללא ניצחון כמאמן הפועל ת"א ואם לחשב את הקדנציה הקודמת שלו בהפועל ת"א אז הוא פוטר לאחר חמישה מחזורים רצופים ללא ניצחון, הוא כבר עם 12 כאלה כמאמן האדומים מת"א. גם שער הזכות שנכבש סוף כל סוף לא יכול לשמח את אבוקסיס במיוחד, זאת לאור העובדה כי קבוצתו הפועל ת"א והוא מסובכים עמוק בתחתית טבלת ליגת העל בכדורגל, בדרך אולי חזרה אל הליגה השניה.