איראן שיגרה הלילה (ראשון) מטח כבד של עשרות טילים בליסטיים, מאות כטב"מים וטילי שיוט לעבר ישראל.

אזעקות נשמעו בשורת יישובים ברחבי הארץ, מבאר שבע ודימונה, ירושלים ויהודה ושומרון ועד רמת הגולן.

ילדה בת 10 נפצעה באורח קשה מאוד משברי טיל או מיירט בפזורה הבדואית באזור ערד. היא פונתה לבית החולים עם חבלת ראש מחוסרת הכרה ומונשמת. לא ידוע על פצועים או נפילות נוספים. צוותי מד"א הוזנקו לטפל בכ-20 בני אדם שלקו בחרדה ונחבלו קל בדרך למרחב המוגן.

גורמים ישראלים בכירים אומרים שישראל יירטה 99% מהשיגורים האיראניים. משמרות המהפכה של איראן הזהירו את ארצות הברית מתמיכה בישראל או פגיעה באינטרסים איראניים כתוצאה מכך. "כל איום על איראן מצד ארה"ב או המשטר הציוני ייענה בתגובה קשה מאיראן", הוסיפו.

דובר צה"ל דניאל הגרי מסר בהצהרה לתקשורת כי "יותר מ-200 איומים אוויריים שוגרו לעברנו, עשרות טילי שיוט וכטב"מים יורטו מחוץ לשטחה של ישראל - רוב מוחלט של הטילים הבליסטיים שחדרו יורטו בהצלחה".

הגרי ציין כי מלבד בת ה-10 שנפצעה באורח קשה מרסיסי יירוט נפגע גם בסיס צה"ל בדרום - ונגרם נזק קל לתשתית בו. הגרי הדגיש כי האירוע עדיין מתנהל וכי יש "עוד איומים בדרך. מטוסי קרב מיירטים טילי שיוט מחוץ לשטח ישראל". כשנשאל אם ישראל תתקוף באיראן, השיב: "צה"ל עושה כל מה שנדרש כדי להגן על ביטחון ישראל".

ירוטים מעל ירושליםצילום: יואב דודקביץ/TPS

מוקדם יותר טרם המתקפה אמר הגרי "מערך ההתראה של פיקוד העורף יודע לספק התראה בזמן אמת באזור בו נשקפת סכנה. אני מזכיר זה לא משנה מהיכן האיום משוגר בהישמע אזעקה עליכם להיכנס למרחב המוגן ולהמתין בו לפחות עשר דקות. לא פחות.

אנחנו נעדכן בזמן אמת במידה ותידרשו להישאר שם זמן ארוך יותר. מערך ההגנה האווירית פועל במלואו ומיירט איומים בכל מקום בו נדרש, גם ברגעים אלו. מטוסים רבים של חה"א פועלים כעת בשמיים ומוכנים מול כל איום. יתכן שתשמעו פיצוצים מקורם ביירוטים או נפילות. מאחר ומדובר באיומים מסוגים שונים יתכן וההתראות יפעלו באזורים נרחבים".

"אני קורא לכם להימנע מהפצת שמועות ודיווחים לא מאומתים, התעדכנו בהודעות דובר צה"ל והנחיות פיקוד העורף הרשמיות בלבד. תמשיכו לנהוג באחריות, בקור רוח, כפי שעשיתם עד כה ותקפידו לפעול על פי ההנחיות. אנחנו חזקים ויכולים גם לאירוע הזה. צה"ל יעשה כל מה שנדרש כדי להגן על אזרחי מדינת ישראל. בשעה הקרובה אני אופיע כאן שוב ואעדכן אתכם בכל ההתפתחויות".