ברק בכר. חוזר לחיפה
ברק בכר. חוזר לחיפהצילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה

המאמן המעוטר בישראל חוזר לכרמל. שנה אחרי שעזב אותה לטובת הגשמת החלום ואימון הכוכב האדום בלגרד, איתה הוא נחל אכזבה וכישלון ופוטר באמצע העונה, ברק בכר חוזר לאמן את מכבי חיפה.

בהודעה שפרסמה הבוקר (ראשון) האלופה היוצאת מחיפה, הודיעה זו על חזרתו של בכר שזכה איתה בשלוש אליפויות רצופות כשזה יחליף את מי שהחליף אותו בתפקידו כמאמן הקבוצה, מסאי דגו.

דגו שמונה בהפתעה גדולה למאמן האלופה החל את העונה מצויין ואף הצליח למחוק פיגור בן 10 נקודות ממכבי ת"א באמצע העונה כשבמסגרת הקונפרנס-ליג הצליח להעפיל עם חיפה עד לשלב שמינית הגמר שם הודח בידיי קבוצת הפאר האיטלקית פיורנטינה.

רצף התוצאות הרעות האחרונות, בשיאן ההדחה המפתיעה מגביע המדינה בכדורגל בשלב רבע הגמר בידיי מכבי נתניה יחד עם היכולת הרעה שהציגו שחקניו על כר הדשא והעובדה כי סיים את העונה ללא אף תואר, הביאה את חיפה להחליט על שינוי וזעזוע וחוסר גיבוי למאמן שמונה רק בתחילת העונה והובטח לו גיבוי ומעטפת, וזאת עוד טרם הסתיימה העונה.

בהודעה שפרסמו הירוקים מהכרמל נכתב כי "בפגישה שנערכה בין ראשי המועדון והמנהל המקצועי, גל אלברמן, בנושא זהות המאמן לעונה הבאה, ולאחר בחינה מעמיקה, התקבלה החלטה למנות את ברק בכר למאמן הקבוצה לשנתיים הבאות".

לדברי המועדון הירוק, "מסאי דגו נפגש לפני מספר ימים עם ראשי המועדון ועודכן בהחלטה וסיבותיה והוא יסיים את תפקידו בתום העונה. בפגישה הדגישו ראשי המועדון את הערכתם והודו למאמן על קידום השחקנים הצעירים ושילובם בקבוצה הבוגרת ועל הדרך המכובדת במסע האירופי. בתום העונה, לאחר סיום משימותיה של הקבוצה הבוגרת, נדע במועדון להודות ולהיפרד כראוי מהמאמן, מסאי דגו".

כזכור, רק בקיץ שעבר השווה בכר את שיאם של מאמני העבר האגדיים בתולדות הכדורגל הישראלי דוויד שוויצר ודרור קשטן ז"ל, כאשר זכה עם חיפה באליפות השישית שלו כמאמן והשלישית ברציפות עם חיפה ואף הוביל אותה לשלב הבתים של ליגת האלופות.

חזרתו של בכר לחיפה מהווה כבר לכשעצמו הישג שמעטים קדמו לו, כאשר הוא המאמן התשיעי בהיסטוריה של מכבי חיפה שמדריך אותה בשתי קדנציות שונות. קדמו לו שמות עבר כמו אברהם מנצ'ל, ג'וני הרדי ושלמה שרף, וכן מאמנים בהווה כמו רוני לוי ומרקו בלבול. שרף הוא היחיד שהצליח לזכות באליפות בשתי קדנציות שונות. האם בכר ישבור את השיא של זכיות באליפות המדינה ויצליח שוב בירוק?