מכבי מול הספרדים. המשחק יידחה?
מכבי מול הספרדים. המשחק יידחה?צילום: באדיבות באסקוניה

עונה לא פשוטה עוברת על מכבי ת"א, וזאת בלשון המעטה. ובכל זאת, אמש היא השיגה את ניצחונה הרביעי בארבעה משחקים בתוך שבוע כשגברה על הפועל חולון בתוצאה 82:91, השיגה את ניצחונה ה-16 ברציפות בליגת העל בכדורסל וקרובה מרחק ניצחון אחד כדי להבטיח את ראשות הטבלה בתום העונה הסדירה, מה שיבטיח להם משחק ביתי בדרבי בבית העליון.

ולמה עונה לא פשוטה? מאחר שבמפעל האירופי, מפעל היורוליג היוקרתי, היא מקיימת את כל משחקי הבית שלה מחוץ לארץ ובשל כך מרבים השחקנים והמועדון כולו לטוס כאשר זו אירחה את מרבית משחקיה באולם שבבלגרד בירת סרביה.

ובכל זאת ולמרות ששיחקה משחקים רבים רחוק מהבית, ללא הקהל הביתי, הצליחה מכבי לעמוד בציפיות ובגדול כשהעפילה מהמקום השביעי בטבלת היורוליג לשלב הפלייאין, שלב שיחל כבר ביום שלישי הקרוב כשתארח את באסקוניה הספרדית למשחק הראשון בסדרה על הכרטיס לשלב הבא של המפעל היוקרתי ביותר בכדורסל האירופי.

המתקפה האיראנית אמש שגרמה לסגירת השמיים בישראל, גרמה לכך שלצהובים יהיה פחות זמן להתכונן למשחק החשוב במסגרת האירופית.

מכבי אמורה הייתה להמריא מנמל התעופה בן גורין היום בשעות הצהריים המוקדמות. עם סגירת המרחב האווירי של ישראל בשעות הלילה, העלו במכבי חשש לכך שלא יצליחו לטוס וניסו לעשות כל שאפשר בכדי להבטיח את יציאתם למשחק האירופי.

בהתחלה הצהובים הצליחו לדחות את הטיסה לשעות הערב, אך בסופו של דבר היה עוד שינוי והם ימריאו רק לפנות בוקר. גם ביורוליג עוקבים אחר ההתפתחויות עם הקבוצה ואם לא תהיה ברירה המשחק הראשון בסדרה על הכרטיס לשלב הפלייאוף שם מחכה פנאתינייקוס היוונית החזקה, יידחה.