אוהדי הפועל תל אביב (ארכיון)
אוהדי הפועל תל אביב (ארכיון)צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

לא מוותרים על האוהדים. מנהלת ליגת העל בכדורסל, ליגת ווינר סל, יחד עם ראשי קבוצות הכדורסל החליטו כי משחקי הכדורסל שאמורים היו להתקיים תחת הגבלות פיקוד העורף, יידחו עד לסיום ההגבלות.

בשל המצב הביטחוני במדינה והעובדה כי משחקה של הפועל תל אביב נגד מכבי רמת גן אמור היה להתקיים באולם הקונכיה שבבאר שבע, זאת בשל עונש הרדיוס שהוטל על האדומים בשל הלינץ' החמור שביצעו אוהדיהם בסיום משחק הכדורסל לפני שבועיים נגד אוהד הפועל חיפה אל מול מצלמות הטלוויזיה, החליטו במנהלת ליגת העל בכדורסל להיעתר לבקשת הקבוצות ולדחות את קיום המשחק עד לסיום הגבלות פיקוד העורף.

במנהלת הליגה אמרו כי בשל המצב הביטחוני הוחלט להעביר את משחקי ליגת העל שתוכננו להערב.

בני הרצליה תארח את הפועל חיפה מחר, ביום שני בשעה 18:40 ואילו הפועל תל אביב תארח במשחק הרדיוס בבאר שבע את מכבי עירוני רמת גן מחרתיים ביום שלישי בשעה 18:00.

כאמור, מנהלת הליגה תכננה במקור לקיים משחקים תחת הגבלות הקהל של פיקוד העורף, הגבלות שיסתיימו ביום שני ב-23:00 בלילה, אך כעת לאור בקשת הקבוצות שלא לפגוע בקהל אוהדיהן, החליטו במנהלת הליגה לבצע שינוי בתוכניות.

בתוך כך, גם איגוד הכדורסל הודיע על דחיית כל המשחקים שבסמכותו באופן מיידי.

לעומת ליגת העל בכדורסל, במנהלת הליגות בכדורגל החליטו לקיים בכל זאת את המשחקים כסדרם וללא קהל אוהדים ואף הנחו את ראשי הקבוצות שישחקו היום ומחר כיצד לנהוג.

במכתב הנחייה ל-8 קבוצות ליגת העל שצריכות לשחק היום ומחר ללא קהל ביציעים בגלל המצב הביטחוני, כתבו ראשי הליגה לאסור על הגעת ילדים למשחקים ובכך למנוע הן את הגעת הילדים שמביאים כדורים וגם לא ילדים שמנענעים את דגל הפריסה הגדול במרכז המגרש לפני תחילת המשחקים.

במינהלת ביקשו מהקבוצות לפזר כדורים בצידי המגרש במקום ולהניח את דגל הפריסה על כר הדשא כשעה לפני המשחק מבלי לנענע אותו.