שחקני לברקוזן חוגגים היסטוריה היום
שחקני לברקוזן חוגגים היסטוריה היוםצילום: רויטרס

במשך שנים רבות בליגת העל שבכדורגל בגרמניה שלטה קבוצה אחת בכדורגל המקומי כשזכתה בלא פחות מ-32 אליפויות - מדובר כמובן בבאיירן מינכן, קבוצתו של השוער הישראלי הצעיר דניאל פרץ, שזכתה בכל 11 האליפויות האחרונות של גרמניה.

הערב (ראשון) גם בכדורגל הגרמני הופתעו עם זכייתה הרשמית והמדהימה של באייר לברקוזן באליפות המדינה בכדורגל, אליפות הבונדסליגה, ליגת העל הגרמנית בכדורגל.

מדובר באליפות ראשונה בתולדות המועדון שידוע כמועדון מחמיצן תארים, רק שהפעם עם עונה מדהימה בה טרם הפסידה, לברקוזן עושה זאת סוף כל סוף אחרי 5 פעמים שסיימה רק כסגנית ולראשונה אחרי 120 שנים מאז הוקמה.

עד כמה האליפות היסטורית? הקבוצה אותה מאמן שחקן העבר צ'אבי אלונסו, הבטיחה הערב את האליפות באופן רשמי ומעשי עם תצוגת תכלית כשהביסה את ורדר ברמן בתוצאה החד-צדדית 0:5, והבטיחה את האליפות חמישה מחזורים לסיום העונה וכשהיא במרחק 16 נקודות מהאלופה היוצאת באיירן מינכן, חמישה מחזורים לתום העונה.

למעשה, האלופה הטריה שמטה נקודות רק בארבעה משחקים, כאשר סיימה רק ארבע פעמים את משחקיה בתוצאת תיקו, ובכך הפכה לאלופה השלישית הכי המהירה בתולדות ליגת העל הגרמנית בכדורגל. לברקוזן קבעה שיא ליגה חדש של 29 מחזורים ללא הפסד מפתיחת העונה והשתוותה לקבוצת הפאר האיטלקית יובנטוס שבעונת 2011/12 רשמה 43 משחקים רצופים ללא הפסד בכל המסגרות.

כעת תנסה לברקוזן להתרכז בהיסטוריה נוספת שיכולה לעשות ולסיים את העונה המקומית ללא אף הפסד, דבר שמעטות הקבוצות שעשו זאת ברחבי העולם.