בתי הספר יישארו נעולים היום
בתי הספר יישארו נעולים היוםצילום: דוד כהן, פלאש 90

לאור השינויים במדיניות פיקוד העורף, משרד החינוך הודיע הבוקר (שני) כי הפעילויות החינוכיות בחופשת הפסח יוחזרו בכל רחבי הארץ.

באזורי קו עימות ועוטף עזה יתאפשרו פעילויות חינוכיות בכפוף להגבלות.

החזרה לפעילות תהיה הדרגתית בהתאם לזמן ההתארגנות הנדרש, הנחיות הרשויות המקומיות ומפעילי התוכניות ובכלל זה מסגרות החינוך המיוחד.

בשל ההודעה של פיקוד העורף סמוך לשעה שתים עשרה בלילה אמש, במרבית הערים והיישובים לא הספיקו להיערך להחזרת הפעילויות.

בירושלים תפעל מערכת החינוך מ-10:00 ובאשדוד החל מהשעה תשע. מסגרות החינוך בערים המרכזיות בגוש דן, בהן חולון ובת-ים, ישובו לפעילות רק מחר וכך גם בחיפה ובהרצליה. שאר הפעילויות במתנ"סים ובחינוך הבלתי פורמלי בשעות אחר הצהריים - צפויות להתקיים היום כרגיל.

הלילה, לאחר הערכת המצב, הוחלט להסיר את המגבלות על המסגרות החינוכיות והתקהלויות ועל כן מהבוקר יהיה ניתן להתקהל יותר מ-1,000 איש ולצאת למסגרות חינוכיות ולפעילויות של תנועות הנוער.

בהערכת המצב הגיעו למסקנה שאין מניעה לא לאפשר מסגרות חינוכיות או התקהלויות בעת הזאת, וכי במידת הצורך, ידעו להחזיר את המגבלות ולרענן את ההנחיות.

בצה"ל הסבירו שהיה חשוב להמתין לפחות 24 שעות לאחר המתקפה האיראנית, מתקפה שלא היתה כדוגמתה בישראל עם יותר מ-320 טילים, כטב"מים וטילי שיוט לעבר ישראל, גם כדי לוודא שהמליציות השיעיות באזור לא נערכות לבצע מתקפות מצידן.