דובר צה"ל, תא"ל דניאל הגרי, חשף הערב (שני) צילומים של פגיעה בתשתית כתוצאה מהמתקפה האיראנית בלילה שבין שבת לראשון בבסיס נבטים.

מדובר בפגיעה בתשתית של מבנה שמצוי בתהליך בנייה. בהצהרה מהבסיס אמר הגרי כי "הבסיס מתפקד בצורה מלאה וממשיך להוציא מטוסים למשימות מבצעיות. העשייה המבצעית נמשכת מסביב לשעון".

"ראינו כאן את הפגיעות בבסיס מהתקיפה האיראנית. מדובר בנזק קל בלבד לתשתית - ובסך הכל 4 פגיעות - אחת ליד מסלול המראה, שתיים ליד שטח פתוח, ואחת ליד מבנה בבנייה. כל הפגיעות יתוקנו בימים הקרובים", הוסיף.

"צה"ל, על כלל מערכיו, ממשיך להיות ערוך ודרוך בהגנה על המדינה. אנחנו מקיימים הערכת מצב ועוקבים אחר ההתפתחויות", הדגיש הדובר.

הוא ציין כי ישראל תגיב למתקפה האיראנית. "מרחב האפשרויות העומדות בפני מדינת ישראל רחב וגדול. אנחנו צריכים לעשות כל מה שנחוץ על מנת להגן על מדינת ישראל ונעשה את זה בעיתוי ובזמן שאנחנו נבחר".

תיעוד מפגיעת הטיל האיראני בתשתית בנייה בבסיס נבטיםצילום: דובר צה"ל

דובר צה"ל התייחס גם לביקורת הרבה על ההחלטה להסיר את ההגבלות על מערכת החינוך סמוך לחצות אמש. "אתמול לקראת חצות החלטנו בתום הערכת מצב מבצעית על הסרת המגבלות מהעורף. השיקול העליון שלנו הוא ביטחון האזרחים. אני יודע שההשלכות על המשק, הילדים, הבית והעבודה הן מאות משמעותיות. אנחנו משחררים ברגע הראשון שאנחנו יכולים".

"אתמול, לאור המצב הביטחוני, יכולנו לעשות זאת רק סמוך לחצות. אם נידרש לשוב ולהחמיר את ההנחיות - נעשה זאת. פיקוד העורף עושה מאמצים אדירים לתיאום עם הרשויות המקומיות כדי להקל היכן שניתן. אנחנו במלחמה במספר זירות, האיומים משתנים בעוצמתם ובתדירותם ובהתאם לכך גם ההנחיות שיכולות להשתנות גם בימים הקרובים", דברי הגרי.

לפני כן נשא גם הרמטכ"ל דברים בנוגע לתגובה למתקפה האיראנית. "איראן רצתה לפגוע ביכולות אסטרטגיות של מדינת ישראל - זה דבר שלא היה בעבר. אנחנו נערכנו במבצע 'מגן ברזל', ההיערכות הזו הביאה את איראן לפגוש גם עליונות אווירית שאתם ביטאתם אותה בצורה מאוד טובה", אמר הרמטכ"ל.

הרמטכ"ל במסר לאיראן: טילים לשטח מדינת ישראל יענו בתגובהצילום: דובר צה"ל

הוא הוסיף כי "ביום שני שעבר ראינו את מה שמתארגן, ואנחנו חושבים שמדינת ישראל חזקה מאוד ויודעת להתמודד לבד, אבל עם איום כל כך מרובה וכל כך רחוק אנחנו תמיד שמחים שיש איתנו, ואני אומר לכם, טלפון למפקד פיקוד המרכז האמריקאי, גנרל קורילה, ביום שני שעבר, חמישי בבוקר הוא כבר נחת בארץ, התחלנו תיאומים משותפים. יש משהו באמירה הזו - איראן פוגשת פה יכולת בינלאומית מאוד מאוד חזקה".

"תראו שאנחנו מסתכלים קדימה אנחנו שוקלים את צעדינו, והשיגור הזה של כל כך הרבה טילים, טילי שיוט, כטב"מים לשטח מדינת ישראל יענה בתגובה", הדגיש הלוי.