ענייני גירושין
ענייני גירושיןiStock

בני זוג קיבלו הודעת גירושין, בגלל טעות בהקלדה. זוג בריטי בשם "מר וגברת וויליאמס" שפרטיהם האישיים לא פורסמו, החלו בשנה שעברה בהליכי גירושין לאחר 21 שנות נישואין שעלו על שרטון.

בני הזוג היו במהלך דיונים על הסדרים כספיים, כאשר נדהמו לפתע לקבל הודעה רשמית על הגירושין שלהם.

בדיקה קצרה העלתה כי עורכי דין במשרד עריכת דין מוביל בבריטניה בשם Vardagas, שביקשו להגיש בקשה לצו גירושין סופי עבור לקוח אחר, פתחו בטעות את תביעת הגירושין של בני הזוג וויליאמס ושלחו בקשה לפסק דין סופי על גירושין, למרות שבני הזוג עדיין לא סיימו את ההליכים ביניהם.

משרד עורכי הדין היוקרתי הוקם על ידי עיישה ורדאג, שזכתה לכינוי 'דיוות הגירושים'. בין לקוחותיה נמנים כמה מעשירי ומפורסמי העולם, ובהם נסיכים קטארים, מיליונרים מלזיים, טייקונים עסקיים, כדורגלנים בינלאומיים, סלבריטאים ואפילו בני משפחות מלוכה.

21 דקות בלבד לאחר הגשת הבקשה לצו גירושין סופי, התקבל הצו במשרדי חברת עורכי הדין. לאחר שהתבררה הטעות, פנו עורכי הדין לבית המשפט בבקשה לבטל את צו הגירושין של בני הזוג וויליאמס והסבירו כי מדובר בתיק אחר לחלוטין ובני הזוג עדיין לא הגיעו להסדר כספי ביניהם. אלא שהשופט הבכיר, סר אנדרו מקפרלן, החליט לדחות את הבקשה והותיר את הגירושין של בני הזוג וויליאמס על כנם.

"יש אינטרס משמעותי של מדיניות ציבורית בכיבוד הוודאות והסופיות הנובעים מצו גירושין סופי, ובשמירה על הסטטוס קוו שהוא קבע", קבע השופט.

לגבי הטענות כי מדובר בטעות הקלדה, הוא דחה את הטענות הוסיף כי "יש צורך לתקן את הרושם שפורטל הגירושין המקוון ימסור צו גירושין סופי שלא היה רצוי רק על ידי לחיצת כפתור שגוי. כמו תהליכים מקוונים דומים רבים, המפעיל עשוי להגיע למסך הסופי שבו הלחיצה האחרונה של העכבר מתבצעת לאחר מעבר בסדרה של מסכים קודמים".