דוידה. החמיץ ממצב קורץ
דוידה. החמיץ ממצב קורץצילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

הפעם האחרונה בה ניצחה הפועל באר שבע את מכבי ת"א, בכל המסגרות, היה לפני שנתיים כשזו גברה עליה באצטדיון טוטו-טרנר, אצטדיונה הביתי בתוצאה 0:2.

מאז, שישה משחקים רצופים המכבים מת"א הם אלו שניצחו את הדרומיים ולאור פערי הרמות בין השתיים העונה והעובדה שהאורחים מת"א כבר ניצחו שלוש פעמים במשחקים ביניהן העונה, נדמה היה כי האלופה שבדרך תעשה זאת שוב ובקלות. אך לא כך היו פני הדברים.

אולי זה החיסרון של קהל האוהדים שלהם, כאשר המכבים מת"א הגיעו למשחק הערב ללא אף אוהד, זאת בשל העונש שהוטל עליהם על ידי בית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל, אולי זו השאננות כאשר מכבי כבר השלימה עם זכייתה באליפות המדינה על חשבון מכבי חיפה, כך או כך - שער אחד בלבד, שנכבש בפנדל בדקה ה-80, הספיק לבאר שבע בכדי לפתוח אולי מחדש את מאבק האליפות.

באר שבע שהפסדה האחרון בבית היה למכבי ת"א בחודש דצמבר האחרון, עם 1:0 קטן, נקמה בה בדיוק באותה התוצאה מפנדל.

עבור מכבי, קבוצת החוץ הטובה בליגה העונה שהשיגה 32 מתוך 39 נקודות אפשריות במשחקי חוץ העונה, זה היה מעט מדי זמן בכדי לנסות להשוות ואולי אף להפוך. מכבי רושמת הפסד חוץ שני העונה, אחרי שהפסידה גם למכבי חיפה ומאבק האליפות ביניהן עשוי להיפתח מחדש כשהפער ביניהן עומד על 7 נקודות ונותרו עוד 21 נקודות בקופה.