אשפוז בית. אילוסטרציה
אשפוז בית. אילוסטרציהצילום: אילן בשור

חג הפסח מעלה באופן דרמטי את מספר הבקשות המגיעות לארגון יד שרה לציוד רפואי שיאפשר אשפוז ביתי לחולים הרוצים להעביר אותו בחיק משפחתם. השנה בעקבות המלחמה, מספר הבקשות לסיוע זינק בחדות.

פסח הוא חג משפחתי. חג בו כולם מכונסים יחדיו סביב שולחן הסדר. כל השנה אנחנו מחכים, לא רוצים לפספס. אבל יש כאלו שעל מנת להיות חלק מהחגיגה המקסימה הזאת, צריכים עזרה. עזרה לצאת לחירות. אם לא ניתן להם אותה, הפסח שלהם יראה אחרת.

יד שרה, המובילה את תחום אשפוז הבית ואספקת חמצן, מקדמת פרויקט חירום לקראת חג הפסח. מטרת הפרויקט: לאפשר לאלפי חולים לחגוג את החג בחיק משפחתם, מחוץ למחלקות האשפוז בבתי החולים.

לתרומה ליד שרה לחצו כאן >>

"בחגים אצלנו יש זינוק עצום במספר הבקשות לציוד, בעיקר נשימתי ולאשפוז ביתי", אומר הרב אורי לופוליאנסקי, נשיא יד שרה: "השנה מתווסף לזה עליה דרמטית במספר המאושפזים עם כ-15 אלף פצועים מאז פרוץ המלחמה, ואנחנו נדרשים להתמודד עם אתגר בהיקף חריג ביחס לשנים הקודמות. אם בכל שנה אנחנו נתקלים בזינוק במספר הבקשות של בתי החולים לשחרר מאושפזים לחג, השנה בעקבות המלחמה ועל רקע החשש מהתדרדרות ביטחונית נוספת, הצורך הזה הופך לאקוטי ודורש מאיתנו היערכות חסרת תקדים".

ארגון יד שרה הוא למעשה בית החולים הגדול ביותר במזרח התיכון. לא פחות. 8,890 מיטות של הארגון פרוסות ברחבי הארץ, כשכשנים הקדמות המספר עמד על 6,000. המיטות בעלות האמצעים המיוחדים מאפשרות לחולים לשהות בביתם בתנאים מתאימים, ואליהם מצטרף מגוון של ציוד רפואי ושיקומי בהתאם לצרכיו האישיים של החולה.

כדי לאפשר לעוד אלפים נוספים לחגוג גם הם בביתם עם משפחתם את ליל הסדר, חייבים ביד שרה לרכוש מיידית עוד מיטות אשפוז, מזרונים מתאימים, מחוללי חמצן, מנופי הרמה, כיסאות גלגלים, עזרים להליכה ועוד ועוד ציוד שנדרש כדי לוודא שבריאותו של החולה נשמרת והחג עובר בשלום. כל שקל שתתנו יצטרף למאמץ לשלוח עוד חולה הביתה עם חיוך גדול על הפנים.

הפרויקט יכלול רכישת ציוד שיקומי נוסף, וכן תמיכה נשימתית לאלפי מרותקי החמצן, על רקע ההיערכות לאפשרות של הפסקות חשמל נרחבות שעלולות להתרחש ברחבי הארץ בעקבות המלחמה.

"בשביל זה אנחנו צריכים את העזרה שלכם. אנחנו נעשה הכל כדי שמי רוצה להשתחרר הביתה יוכל לעשות זאת אבל אנחנו זקוקים לכם. התקשרו למוקד יד שרה במספר 6444* או היכנסו לאתר יד שרה באינטרנט, תתרמו ככל יכולתכם, וליד שולחן הסדר, תוכלו לספר איך השנה הרגשתם מה המשמעות האמיתית של יציאה לחירות".

לתרומה ליד שרה לחצו כאן >>