הרב עמיאל שטרנברג מחלק חומש לילדי כיתה א
הרב עמיאל שטרנברג מחלק חומש לילדי כיתה אצילום: יאיר אבי לב

מבצע סיומים שהתרחש השבוע בתלמוד תורה בני ציון בעיר ערד, מהווה שיא נוסף בהתפתחות הגרעין התורני.

הגרעין התורני בערד שכבר מעל 20 שנים מקיים פעילויות חסד וחינוך בעיר ערד, הקים את מוסדות בני ציון בהם לומדים כבר מעל 100 ילדים כ"י בגני הילדים, תלמוד התורה ובית הספר לבנות "יהודית".

תלמוד התורה בראשות הרב אבישי לנגזם פועל זו השנה החמישית. לקראת היציאה לחופשת פסח למדו הילדים ושיננו את החומר הנלמד. במשך החודש וחצי הקודמים למעמד, הורגשה תכונה בתלמוד תורה ובקהילה כולה, קולות אבות ובנים הלומדים יחד נשמעו בבית המדרש, ובקירות התלמוד תורה התווספו "פתקי קבלה" המלמדים על המסכתות אותם קיבלו על עצמם התלמידים.

ביום המעמד התכנסו הורים ובנים, סבים סבתות ועוד קרובים נרגשים. אורח הכבוד של מעמד הסיום היה אב בית דין באר שבע ור"מ בישיבת הרב המור, הרב אריאל אדרי, ולאחר שירי פתיחה ששרו הילדים כולם, עלו ילדי כיתה א' לשיר את שיר המסכתות, ואחריהם עלו הילדים בזה אחר זה לסיים את המסכת או הסדר שקיבלו על עצמם, ולבסוף רקדנו כולנו ריקוד של מצווה לגומרה של תורה.

מוקדם יותר השנה, משפחות ילדי כיתה א' – הורים, אחים ואחיות, סבים וסבתות וכמובן התלמידים החביבים – עלו יחד לעיר הקודש חברון, לקבלת החומש. כולם התכנסו יחד בבית הכנסת אברהם אבינו וזכו לשמוע דברי ברכה מהרב עמיאל שטרנברג שגם חילק לתלמידים את החומש. לאחר מכן הילדים קראו בהתרגשות גדולה פסוקים אחדים מהפרשות הראשונות, אותם הם למדו לשנן בעל-פה, ולאחר מכן יצאו כולם בתהלוכה שמחה אל מערת המכפלה, עליה למדו הילדים במהלך השנה. התפללו ושמעו מסיפוריה של חברון.

בימים אלו הגרעין התורני בערד קולט משפחות חדשות לגרעין, במרכז הגרעין ישנו כולל אברכים בראשות הרב דוד שרים, ובו אברכים השוקדים על התורה, משמשים רבני קהילה ברחבי ערד, ומהווים חלק מהותי מהקהילה התורנית המתפתחת בעיר.

בכולל יש תכנית הלכה בראשות הרב שרים, ותכנית עיון בראשות הרב בלאוגרונד, ובשנה הבאה נפתחת קבוצת לימוד חדשה עם הרב ישעיהו דורון שתעסוק בנושאי אמונה ועיון פעמיים בשבוע.

לפרטים נוספים על הגרעין התורני בערד, לחצו כאן

הרב אריאל אדרי, במעמד הסיומים
הרב אריאל אדרי, במעמד הסיומיםצילום: יעקב קאליש

הרב דוד שרים, ראש גרעין חן במדבר ערד (קרדיט – יעקב קאליש)