השר בני גנץ
השר בני גנץצילום: אייל מרגולין, פלאש 90

יו"ר המחנה הממלכתי, השר בני גנץ, מתייחס אחר הצהריים (שלישי) למתקפה האיראנית ולאפשרות התגובה הישראלית אליה.

"איראן היא בעיה עולמית ואזורית, וגם איום על ישראל. לכן העולם צריך לפעול מולה ביטחונית, ולהטיל עליה סנקציות, בכדי לעצור את התוקפנות שלה. שוחחתי על כך עם בכירים בממשל האמריקאי ביממה האחרונה, וישראל תפעל ביחד איתם כדי לקדם זאת. בהקשר הזה, קידום תהליכי הנורמליזציה, שייצרו היפוך האסטרטגי באזור מול הציר האיראני, ישרתו את המטרה. ישראל תפעל מתוך תבונה אסטרטגית, ותגיב במקום, בזמן ובאופן שתבחר. ולא כאן המקום להרחיב", אמר גנץ ב"ועידת המחר" של העיתון "ישראל היום".

בנושא חוק הגיוס אמר: "מדינת ישראל חייבת להסדיר את נושא השירות הישראלי שבו נהיה שותפים כולנו – דתיים וחילונים, חרדים וערבים. המגעים בנושא הזה עוד מתקיימים, והמסר שלנו ברור – הסכמות שיביאו פתרון לשירות, ולא קומבינות שיסדירו פטור משירות. מי שינסה לחוקק חוק בבחינת 'פשרה פוליטית' ושיהיה "אות מתה", יחמיץ הזדמנות היסטורית ויפגע בביטחוננו ועתידנו. אי אפשר לקבוע יעדים – בלי מנגנונים להשגתם. חייבים מתווה שירות כולל ורחב".

"החזרת חטופינו היא לא רק חוב מוסרי ראשון במעלה, אלא יעד אסטרטגי מוביל במלחמה. גם בימים אלו אנחנו מחפשים דרכים להביא להשבתם. לא נרפה, עד שיחזרו בנות ובנים לגבולם", סיכם.