רמת גן הערב מול הפועל
רמת גן הערב מול הפועלצילום: לירון מולדובן, מנהלת הליגה

השתיים רבות, השלישית לוקחת. העולה החדשה לליגת העל, מכבי רמת גן, עשתה הערב צעד גדול בדרך לעונת בכורה היסטורית בליגת העל שבכדורסל כשניצחה את הפועל ת"א והתקרבה מרחק נגיעה מהמקום השני בטבלת הליגה.

אחרי שהתבססה במקום השלישי, רמת גן "התארחה" אצל הפועל תל אביב במשחק שנדחה בשל מתקפת הטילים האיראנית ונערך באולם הקונכיה שבבאר שבע, בשל העונש שהוטל על הפועל ת"א אחרי התפרעות אוהדיה והלינץ' שביצעו באוהד הפועל חיפה אל מול מצלמות הטלוויזיה לפני שלושה שבועות.

הפועל תל אביב למעשה נגררה לאורך כל המשחק על ידי היריבה שממול העולה החדשה, כאשר מלבד פתיחת וסגירת המחצית הראשונה בצורה טובה, נעלמו לחלוטין בהתקפה ובהגנה ואיפשרו לרמת גן לעשות ככל העולה על רוחה.

זה נגמר עם 94:81 לרמת גן שמסייעת בכך לקבוצה הצהובה של העיר - מכבי תל אביב.

הפועל מאבדת את הסיכוי לסיים את העונה הסדירה במקום הראשון בטבלה כשהתוצאה הערב בינה לבין היריבה העירונית הקטנה מרמת גן, מבטיחה ליריבה העירונית הגדולה, מכבי ת"א, את המקום הראשון בסיום הסיבוב השני ואת העובדה כי תארח את סגניתה במשחק העונה, בהיכל מנורה מבטחים.

לא רק זאת, אלא שהפועל אף עשויה לאבד את המקום השני ואת יתרון הבייתיות בחצי גמר הפלייאוף, לטובת היריבה העירונית הנוספת, מכבי רמת גן שרחוקה ממנה מרחק ניצחון אחד בלבד. ביכולת הזו, זה רק עניין של זמן.

הפועל, שפיטרה את מאמנה דני פרנקו אחרי ההדחה מגביע המדינה בכדורסל וממפעל היורוקאפ האירופי, בשל הרצון לזעזע את הקבוצה ולהעיר את השחקנים לפני המאני-טיים של העונה, עוד עשויה לאבד את התואר האחרון שנשאר לה העונה לזכות בו, מוקדם מהצפוי.