אבדיה. ימשיך לעונה נוספת בליגה הטובה בעולם
אבדיה. ימשיך לעונה נוספת בליגה הטובה בעולםצילום: רויטרס

דני אבדיה רשם העונה את עונתו הטובה ביותר בליגת ה-NBA, ליגת הכדורסל הטובה בעולם, כאשר בעונתו הרביעית בליגה הטובה ביותר רשם שיאי קריירה כמעט בכל עמודה סטטיסטית מנקודות, דרך אחוזים מהשדה והמשלוש ועד לכדורים חוזרים ואסיסטים.

אחרי שסיים מוקדם יותר השבוע את עונתו הרביעית ב-NBA, הכישרון הצעיר הישראלי נחת בישראל לחופשת מולדת ודיבר על השנה שלדבריו היה שנה לא פשוטה ומאתגרת בארצות הברית.

בתחילה התייחס אבדיה לעובדה כי היה רחוק מישראל, המשפחה והחברים באירועי השבעה באוקטובר. "זה היה לא פשוט. הלב שלי היה עם עם ישראל והייתי צמוד לחדשות כל הזמן, אבל בסופו של דבר אני ספורטאי שמייצג את המדינה ועושה כל מה שצריך כדי להצליח ברמה האישית. אם הצלחתי? אני מקווה, השתדלתי ועבדתי מאוד קשה בקיץ האחרון ואני שמח שזה מביא תוצאות".

עוד הוסיף אבדיה, "אני רוצה להביע את תנחומיי בפני משפחות הנופלים, לקרוא להחזרת החטופים ולבריאות הפצועים שלנו".

על היכולת המצויינת שלו העונה אמר אבדיה כי הוא מרוצה אמנם מהיכולת האישית שלו אך כספורטאי הוא גם רוצה לנצח. "אני מרוצה כי עשיתי התקדמות. אבל מבחינה קבוצתית אני רוצה לנצח טיפה יותר ולהיות תחרותי ואני מאמין שנעשה את זה".

אבדיה המשיך והוסיף על מצבה של קבוצתו, וושינגטון וויזארדס: "זה לא פשוט, כי אני שחקן שאוהב לנצח ובאתי ממנטליות כזו ולפעמים ב-NBA צריך לדעת להיות סבלניים, לבנות משהו ולדעת גם להתקדם ברמה האישית. מרגיש שהייתה לי הזדמנות לעשות גרף שיפור גדול ושאנחנו כן בונים משהו טוב בוושינגטון ושיש על מה לבנות. מתרגש להמשיך לשחק בשביל המועדון הזה".

לדבריו, בכדי להמשיך ולשחק ברמות הגבוהות צריך "להמשיך לעבוד קשה, כי זה לא נגמר ויש לי עוד דרך ארוכה ב-NBA. אני שמח שיצא לי לעשות שנה כזו, אבל אני צריך להמשיך לעבוד ולהיות חיובי".