אמבפה חוגג הערב מהפך ומדיח שוב את ברצלונה
אמבפה חוגג הערב מהפך ומדיח שוב את ברצלונהצילום: רויטרס

בפעם הקודמת שפגש קיליאן אמבפה את ברצלונה במסגרת משחק גומלין של ליגת האלופות, מפעל הכדורגל היוקרתי ביותר באירופה, הוא כבש שלושער בדרך למהפך ולניצחון בתוצאה 4:1 על ברצלונה והעפלה על חשבונה לשלב רבע הגמר.

הערב (שלישי) אמבפה שוב כבש, פריז סן ז'רמן קבוצתו שוב הפכה וברצלונה שוב הודחה, הפעם זה היה בשלב רבע גמר ליגת האלופות.

ברצלונה הגיעה למשחק הערב עם רוח גבית לאחר שניצחה במשחק הראשון שנערך בחוץ את אלופת צרפת בתום דרמה גדולה ומהפך בתוצאה השברירית 3:2, וכבר בדקה ה-12 חגגה כשראפיניה שכבש צמד במשחק הראשון, כבש את שער היתרון לזכותה בשלב מוקדם של המשחק.

ברצלונה כבר קיוותה להצליח לנקום בצרפתים על ההדחה הקודמת בשלב שמינית הגמר, אך בדקה ה-30 הגיעה נקודת המפנה לצערה.

עבירה של בלמה הבכיר, ארואחו שהיה אחרון, השאירה את ברצלונה בשערה שחקנים לאחר הרחקתו של ארואחו בכרטיס אדום ישיר ולאלופת צרפת, פריז סן ז'רמן נותר עוד מספיק זמן בכדי לעשות את המהפך.

וכך אכן היה. בדקה ה-40 השוותה פריז את התוצאה משער של דמבלה, שחקנה לשעבר של ברצלונה ובדקה ה-54 הגיע גם המהפך שקבע - 2:1 לפריז. אם התוצאה הייתה נשארת כך, שתי הקבוצות היו הולכות להארכה, אך לברצלונה המסכנה לא היה כל סיכוי מול הלחץ הצרפתי ובדקה ה-61 אמבפה הצטרף למסכת הכובשים כשכבש בפנדל את השלישי של פריז.

בדקה ה-89 שוב אמבפה כבש, שער רביעי לזכות האורחים מצרפת שמדיחים פעם נוספת את ברצלונה בשלב מתקדם של מפעל ליגת האלופות ומעפילים על חשבונם לחצי הגמר עם אותה התוצאה בדיוק כמו בפעם הקודמת - 4:1 גדול בחוץ.

ברצלונה שעלתה שלב ב-40 מ-42 המקרים הקודמים בהם ניצחה בחוץ במשחק הראשון בשלב נוקאאוט באירופה, מאבדת את הראש וגם את היתרון ופריז סן ז'רמן שמעולם לא עברה שלב אחרי הפסד ביתי במשחק הראשון, עושה זאת לראשונה אחרי שבע פעמים כשהיא שבה לחצי הגמר אחרי שלוש שנים. האם סוף כל סוף זה יסתיים עם תואר אליפות אירופה ראשונה בתולדותיה?

במשחק רבע גמר נוסף שנערך הערב במסגרת ליגת האלופות בכדורגל, העפילה דורטמונד הגרמנית אחרי שגם היא הפכה את התוצאה מול אתלטיקו מדריד הספרדית עם 2:4 גדול במשחק הגומלין הערב. שתי הספרדיות מודחות ברבע הגמר.