נורית גלרון
נורית גלרוןצילום: אייל אשכנזי

נורית גלרון מציינת 40 שנה לאלבומה החמישי 'נגיעה אחת רכה' שיצא בשנת 1984 עם שני מופעים מיוחדים ועם שיר חדש מתוך פרוייקט החדר הסודי של אודי תורג'מן - "הנשכחות".

את השיר כתבה לאה גולדברג והוא מקבל חיים חדשים בלחנו של תורג'מן. "אודי היה הקלידן שלי לפני כ-30 שנה", מספרת גלרון, "והוא הציע לי להשתתף בחדר הסודי, השיר של לאה גולדברג 'הנשכחות' כמו נכתב היום כאילו היא חיה בתוכנו. כמו בשורה 'שולחן לבן ערוך לסעודה' אותו שולחן בככר שמחכה לשובם של החטופים".

אודי תורג'מן מוסיף "נרגש לארח את נורית גלרון שסוגרת איתי מעגל של כמעט 30 שנה .נורית הגיעה אלי עם הטקסט האלמותי והכל כך אקטואלי של לאה גולדברג כאילו לא עברו עשרות שנים מאז שנכתב והביאה לתוך הלחן שלי עולם ומלואו של רגש כמו שרק נורית יודעת. 'החדר הסודי הוא התגשמות חלום שרקמתי מזה זמן רב. החלום הזה יצר פלטפורמה להמון מוזיקה וחיבור בין אנשים ואני אסיר תודה על כך".

"דִּמִּיתִי שֶׁהַזְּמַן עָמַד מִלֶּכֶת, שֶׁעוֹד עוֹמְדִים כְּאָז בְּלִבְלוּבָם עֲצֵי תַּפּוּחַ ,אוֹ גַּנֵּי שַׁלֶּכֶת פּוֹרְשִׂים כְּאָז אֶת שְׁטִיחַ זְהָבָם"

כאמור, השיר הוא חלק מפרויקט החדר הסודי שיזם המפיק והיוצר אודי תורג'מן לפני כשלוש שנים. בשנתיים האחרונות חשף חלק מ-22 שירי הפרוייקט. הפרוייקט המלא ישוחרר בימים הקרובים.