כינוס מועצת הביטחון של האו"ם
כינוס מועצת הביטחון של האו"םREUTERS/Carlo Allegri

מוסד הנשיאות הפלסטיני, בראשו עומד "הנשיא" הפלסטיני מחמוד עבאס (אבו מאזן), מגנה התוקף את דבריה של נציגת ארה"ב באו"ם לפיהם, אין היא סבורה שמתן חברות מלאה למדינת פלסטין באו"ם תסייע להגיע לפתרון שתי המדינות לסכסוך הפלסטיני – ישראלי.

בתגובה, אמר נביל אבו רודיינה, דובר הנשיאות הפלסטינית, כי "ייצוב המצב בפלסטין הוא המבוא היחיד שיביא ליציבות באזור ובעולם".

אבו רודיינה ציין, כי "מדינת פלסטין השיגה ברוב מוחץ בשנת 2012 חברות כמשקיפה בעצרת הכללית של האו"ם, ואנו זכאים לקבל חברות מלאה, ואם לא כך יהיה הלגיטימיות של ישראל עצמה תהיה מוטלת בספק כיוון שלא יושמו החלטות 181 ו-194 אשר היתנו את קבלת חברות ישראל באו"ם בהסכמתה ליישם את החלטת מועצת הביטחון בדבר הקמת מדינה ערבית, ועניין זה שהיא התחייבה לו לא יושם עד כה".

"אנו מוקיעים את העמדות האמריקניות האלה המאיימות להשתמש בווטו ב-18 באפריל 2024, עניין המעמיד בספק את אמינותה של ארצות הברית", אמר אבו רודיינה.

דוברו של אבו מאזן הדגיש, כי "השלום לא יהיה בכל מחיר, אלא ביטחון ושלום לכולם, או שלא יהיה ביטחון ושלום לאיש" וכי "הקמת מדינה פלסטינית שבירתה ירושלים המזרחית הכוללת את המקומות הקדושים לאיסלאם ולנצרות היא הדרך היחידה למימוש ביטחון ושגשוג וסיום המלחמות המתמשכות מהן סובל האזור מזה יותר ממאה שנים".