אוהד דרשן ואוריין שוקרון
אוהד דרשן ואוריין שוקרוןצילום: יצחק הרץ וחי אפיק

המוזיקאים הירושלמים אוריין שוקרון ואוהד דרשן נפגשו בפעם הראשונה לפני חמש שנים, אחרי שלא מעט חברים ומכרים משותפים לא הפסיקו להגיד להם כמה הם חייבים להיפגש.

בימים כתיקונם שוקרון הוא פסנתרן קלאסי ומנצח על תזמורת אל-מוגרביה ודרשן הוא גיטריסט ומפיק מוזיקלי, אבל כשהקורונה הגיעה ואיתה התבטלו ההופעות, השניים מצאו עצמם באופן זמני בלי עבודה ןלדרשן עלה רעיון. "התקשרתי לשוקרון ואמרתי לו בא נעשה קאבר לאינתי עומרי של מיכה שיטרית", הוא נזכר, ומסביר, "מיכה שר על סגירת מפעל בדרום והמילים שלו הרגישו לי מתאימות לתקופה של הסגרים".

את הסיפור ממשיך שוקרון בחיוך, "ואני בכלל הייתי בטוח שהוא התכוון לאינתה עומרי של אום כולתום. כשקלטנו את הבילבול החלטנו לשלב בין השירים וכך נולד הביצוע הראשון שלנו יחד".

הביצוע המקרי הוליד מנהג קבוע, ומעבר לעבודה של השניים על אלבומי הבכורה האישיים שלהם - שיצאו במהלך השנתיים האחרונות - הם התחילו להיפגש אצל דרשן באולפן כל כמה חודשים ולהקליט בערב אחד ביצוע לשיר אחד שאנחנו אוהבים. "רצינו שהביצועים יהיו אינטואיטיבים, חיים ונושמים ולכן הקלטנו את רובם בביצוע חי באולפן" מספר שוקרון.

"לא תיכננו כלום מראש. הגענו לאולפן, הזמנו חברים שאנחנו אוהבים לשיר ולנגן איתנו, חיברנו מיקרופונים ופשוט ניגנו ועיבדנו את השיר על המקום. תוך כמה טייקים כבר היה לנו משהו שאהבנו ולמחרת העלנו את זה לפייסבוק".

הזמן עבר והצטברו לא מעט ביצועים, ולפני כמה חודשים החליטו השניים שהם רוצים לאגד את כולם לאלבום אחד - אלבום שיאגד את החברות בינהם, את האהבה שלהם לאנשים, ליצירה ונגינה משותפת וחיה ולמוזיקה הישראלית היפה שכולנו גדלנו עליה.

"מאז שהאלבום יצא קיבלנו תגובות מרגשות ויפות" משתף דרשן, "אנשים סיפרו לנו שהאלבום מלווה אותם בטיולים שנתיים, בשישי במטבח וברמקולים של העסק שלהם. ובאמת יש משהו באלבום כזה עם שירים שהם קלאסיקות ישראליות שקל להתחבר אליו מהתחלה ולהתמסר למוזיקה. בתקופה כזאת שגם ככה הראש כל כך עמוס יש משהו מנחם בלחזור לשירים האלה שכולנו אוהבים ולהרגיש בבית".