תפילת הלל חגיגית עם הרב שמואל אליהו. ארכיון
תפילת הלל חגיגית עם הרב שמואל אליהו. ארכיוןצילום: דוד כהן, איגוד רבני קהילות

כמידי שנה בחול המועד תיערך תפילת הלל ברוב עם, במקומות הקדושים ירושלים, חברון וצפת, עם הרב שמואל אליהו ובהובלת בעלי תפילה וכלי נגינה.

בתפילות צפויים להשתתף כמו בעבר, עשרות אלפי מתפללים מכל הזרמים והציבורים.

בשנה מורכבת כזו, כמוה לא חווינו בדור הזה, התיישבנו לשיחת חג עם הרב שמואל אליהו וביקשנו לשאול מדוע דווקא כעת חשוב להתאחד יחד לתפילת הלל והודיה.

הרב השיב: "בחודש ניסן ובליל הסדר אנחנו חוגגים את מה שקורה לנו, לא רק לאבותינו. בכל שנה ושנה, גם בשנים הקשות ביותר, אנו מודים לה' על הניסים המופלאים שהוא עושה לנו. רק בתחילת השבוע האחרון חווינו הצלה מופלאה במתקפת הטילים האיראנית, ועלינו להודות לה' על כך בפה מלא ובלב שמח!".

לפרטים המלאים, לדרכי הגעה, להרשמה ולקבלת קישור לשידור החי לחצו כאן

אנחנו לא שוכחים את החיילים שברגעים אלו מחרפים את נפשם, את הנופלים במערכה וכמובן את החטופים שסובלים בשבי. זה לא סותר קצת את השמחה וההודיה?

"הזוהר הקדוש אומר: 'חדוה תקיעא בלבאי מסטרא דא, ובכיה תקיעא בלבאי מסטרא דא' – השמחה והחדוה תקועות בלב מצד אחד והבכיה מהצד השני. השמחה וההודיה לא סותרות לרגע את הדאגה והכאב, ואדרבה – תפילת ההלל ברוב עם מכילה את שתי התנועות הללו. גם זעקה של "מִן הַמֵּצַר קָרָאתִי יָּ-הּ" וגם הודיה ושמחה על כך ש"עָנָנִי בַמֶּרְחָב יָהּ".

האם תפילות ההלל, ברוב עם ובאחדות, יכולות לעזור ולתת כוח לחיילים ולחטופים?

"בוודאי! החיבור של ציבור כל כך גדול יחד בעמידה לפני ה' מחזק את כולנו. השמחה והזעקה המשותפות פועלות בשמים ובארץ, ומסוגלות להעניק כוחות להתמודד גם עם רגעים קשים".

לסיום, אנחנו מזכירים לציבור שהתפילות מתקיימות ביום רביעי א' דחוה"מ בירושלים, ביום חמישי ב' חוה"מ בחברון וביום ראשון ה' חוה"מ בצפת.

לפרטים המלאים, לדרכי הגעה, להרשמה ולקבלת קישור לשידור החי לחצו כאן

שימו לב – מערך תחבורה מורחב לתפילה בחברון!

מערך הסעות מיוחד למתפללים במערת המכפלה מירושלים ומקרית ארבע.

קרית ארבע:

לבאים ברכבים פרטיים – שאטלים חינם יצאו החל משעה 04:45 מחניוני הרכבים הפרטים בקרית ארבע למערת המכפלה וחזור בשיטת מתמלא-יוצא.

ירושלים:

ניתן לרכוש כרטיס לנסיעה הלוך-חזור מירושלים למערת המכפלה. האוטובוסים יהיו בגשר המיתרים בתחנה של קו 380 לקריית ארבע בשעה 04:30.

חובה להירשם ולקנות כרטיס מראש. 30 ש"ח לכרטיס הלוך-חזור. חזרה בשעה 10:00 לגשר המיתרים

לפרטים המלאים, לדרכי הגעה, להרשמה ולקבלת קישור לשידור החי לחצו כאן