לך תזכור
לך תזכורבאדיבות כאן הסכתים

אירועי ה-7 באוקטובר, הציפו מראות וזיכרונות קשים שחשבנו שמקומם בעבר הרחוק, הגלותי, והעלו שאלות בוערות על הנצחה ועל הסיפור ההיסטורי שאנחנו מספרים לעצמנו.

בעונה החדשה והשלישית של ההסכת של כאן הסכתים "לך תזכור" העיתונאי עקיבא נוביק, יוצא למסע בן שלושה פרקים על מנת לבדוק את השינויים שחלו בזיכרון השואה, לאורך השנים, ובעיקר בחצי השנה האחרונה - מה שב ומציף את השואה, ומי מנסה לעוות את זיכרונה.

הפרקים החדשים, שיעלו במאי, יעסקו בדרכים להנצחת השואה והתעשייה שצמחה סביבה לקראת פעילות ההנצחה של טבח השבעה באוקטובר; בפוגרומים שהיו לפני השואה, שאולי נשכחו, ועל האסונות שהגיעו אחריה. כמו כן, תוהה סדרת ההסכתים על משמעותה ומקומה של הגבורה ב"יום הזיכרון לשואה ולגבורה", דרך שעוברת מגיבורי השואה לגיבורי השעה.

באמצעות תחקיר מעמיק וראיונות ויחד עם סגנונו האישי, הנמנע במופגן ממורבידיות, מגיש נוביק הסכת שואה ובדרך גם לומד בעצמו על משפחתו שלו וזהותו.

הפרקים החדשים יצטרפו לתשעת הפרקים הקיימים שכבר זכו ליותר מ-200 אלף האזנות, בהם גלגולו של היומן של אנה פראנק וכיצד הפך לנשק עבור מכחישי השואה, העבודה הבלשית שמאחורי מחלקת חסידי אומות העולם ביד ושם, סיפורי נקמה של יהודים באירופה של אחרי המלחמה, ויחסי הידידות בין גרמניה וישראל.