ח"כ דן אילוז
ח"כ דן אילוזצילום: דוברות

חבר הכנסת דן אילוז הגיע השבוע לביקור בקמפוסים ברחבי ארצות הברית על מנת להגן על שמה של מדינת ישראל מול תנועות פרו-פלסטיניות.

במהלך הביקור, נתקל אילוז בהפגנות אנטי-ישראליות, במהלכן חלק מהמפגינים ניסו למנוע את הגעתו לקמפוסים כדי להרצות ולייצג את העמדה הישראלית ואחרים הסתננו להרצאות שלו וביצעו פעולות מחאה.

"הגעתי לקמפוסים על מנת להגן על שמה הטוב של מדינת ישראל, וגם על מנת לעמוד לצידם של סטודנטים פרו ישראלים שנמצאים כאן במקום. הסטודנטים האלו הם גיבורים שעומדים יום יום בגבורה למען האמת, נגד התקפות של גורמים אנטישמיים ואנטי ישראלים. אנחנו חייבים להם הרבה. אמשיך לעמוד לצידם גם מהכנסת", סיפר אילוז.

מחאה במהלך הרצאה של ח"כ דן אילוזבאדיבות המצלם

הוא הוסיף כי בחלק מהאוניברסיטאות ההנהלה ניסתה למנוע את קיום ההרצאה שלו. "למרות שהוגשה בקשה שישה שבועות מראש, ההנהלה בקולומביה אישרה את הגעתנו רק יום עסקים לפניה, אחרי בקשות ביורוקרטיות הזויות שההסבר היחיד להן הוא ניסיון התשה. עם האישור גם הגיעו דרישות מוגזמות כמו רישום חובה, תוך כמה שעות בלבד. לא ויתרנו. הגענו לקמפוס ועמדנו לצד הסטודנטים שלומדים בקמפוס הבעייתי הזה. מיותר לציין את העובדה המופרכת שקמפוס שהזמין ביוזמתו את מחמוד אחמדינג'ד להרצות בשם חופש הביטוי ניסה למנוע מחבר כנסת בישראל להגיע תוך שימוש בכלים ביורוקרטים הזויים".