נתניהו בשיחה עם בכירים במוסדעומר מירון /לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר היום (חמישי) במטה המוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים, שם נפגש עם ראש המוסד דדי ברנע ולאחר מכן עם פורום ראשי אגפים במוסד.

במסגרת פגישתם דנו על ההתפתחויות האזוריות בגזרות השונות. כמו כן, נתניהו וברנע התייחסו בדבריהם למאמצים המתמשכים ולחשיבות לעשות כל שניתן על מנת להשיב את החטופים והחטופות הביתה בהקדם.

לאחר מכן, ביקר ראש הממשלה במטה השב"כ, שם קיים פגישת עבודה עם ראש השב"כ רונן בר, ולאחריה נפגש עם הפורום הבכיר של הנהלת השירות.

נתניהו קיבל סקירה מקיפה על הפעילות הסיכולית העצימה של השירות בזירות השונות.

ראש הממשלה הודה למוסד ולשב"כ על חלקם בהגנה על ביטחון המדינה, ובייחוד על העשייה הביטחונית, מבצעית ומודיעינית הרחבה שעשו הארגונים מאז מתקפת ה-7 באוקטובר.

נתניהו עם ראש השב"כ
נתניהו עם ראש השב"כצילום: קובי גדעון, לע"מ

בפורום ראשי האגפים במוסד אמר נתניהו: "החג הזה הוא שונה, כי 'קמים עלינו לכלותינו'. זה דבר מאוד מוחשי, מציר הרשע של איראן ושלוחותיה, כולל החמאס. ומנגד, 'משעבוד לגאולה'. זה מאוד מוחשי כשיש לנו עדיין חטופים שמוחזקים שם במרתפי המפלצות בעזה. אנחנו מחויבים גם לנצח את ציר הטרור בעזה, גם לשחרר את החטופים וגם להדוף את האיום הכולל שבא מאיראן. אלו משימות גדולות מאוד שמחייבות שני דברים: דבר ראשון שזה מחייב זה נחישות, הדבר השני שזה מחייב זה אחדות".

הוא הדגיש כי "אומות מתפוררות קודם כל מבפנים. לא מהלחץ החיצוני, אלא קודם כל מהפירוד הפנימי. הפירוד הפנימי צריך להיעלם עכשיו משום שאנחנו תחת איום קיומי, ובאיום קיומי מאחדים כוחות ולא מפלגים אותם. זה הדבר החשוב ביותר שיש".

"מעצמות אדירות בזמננו, כולל מעצמות עולמיות, נפלו בהיעדר לכידות פנימית סביב הרעיון המאחד. הרעיון המאחד פה הוא שיבתו של עם ישראל לארצו ושיקום יכולת ההגנה שלנו מפני אלה שרוצים לכלותינו. זה הרעיון המרכזי והחשוב ביותר לפני כל דבר אחר - לפני תיקון עולם, לפני כל שאר הערכים שיש לנו. אם אין לנו את היכולת להגנה עצמית מפני מבקשי נפשנו אין לנו כלום, ועל זה צריך להתלכד כרגע בכל העוצמה בחג הפסח הזה ומה שיבוא אחריו", סיכם נתניהו.