שלום ברנהולץ ואריה ברונר
שלום ברנהולץ ואריה ברונרצילום: יניב יצחק

לכבוד י"א בניסן, יום הולדתו של הרבי מליובאוויטש, הזמר החב"די מצרפת מנחם לוי שעובד בימים אלו על הפקת אלבום ניגוני חב"ד, מארח את גדול הזמר החסידי אברהם פריד לדואט מקפיץ בו הם מבצעים יחד את הניגון החב"די "רָצִיתָ ה'".

הניגון הולחן בשנת תשמ"ו לכבוד יום הולדתו ה-84 של הרבי, י"א בניסן, על ידי בעל המנגן החסידי הרב שלום ברוכשטט למילים שבתהלים פרק פ"ה, הפרק החדש של הרבי באותה שנה, כפי המנהג בחסידות חב"ד.

אלי ברזל משיק את סינגל הבכורה שלו "שומר עלינו", מלווה בקליפ עם קשר מיוחד למצב.

"דווקא בתקופה זו בה אנחנו מוקפים באויבים מכל עבר, אנחנו רואים בחוש את השמירה העילאית של הקב"ה. מערכות חץ, כיפת ברזל וטכנולוגיות מורכבות אולי מסייעים פה, אבל בסופו של יום, כיפת הברזל האמיתית שלנו היא האמונה האיתנה והנחרצת בבורא עולם".

הזמר שלום ברנהולץ בקטע נוסף מתוך מופע ההשקה לאלבומו "ביכורים", והפעם ביצוע של הלהיט "רבות מחשבות" בו הוא מארח לדואט את אריה ברונר בליווי תזמורתו של אריק דביר.

הקליפ יוצא כעת רגע לפני חג החירות בתפילה לנס גם בתקופה זו וכי "עצת השם היא תקום" ונצא במהרה מאפילה לאורה.

הזמרים גבי אהרון ונהוראי אריאלי משתפים פעולה ומוציאים לאור דואט לשיר "תן לגשם" בגרסה אקוסטית ומרגשת שכתב והלחין משה ולדר כשעל העיבוד וההפקה המוזיקלית יאיר בודנר.

חיים פורטל עם סינגל חדש - 'כח'. "כשיש בי כוח אני מצליח להוציא לפועל את הרצונות והשאיפות שלי, וכשאין, אני פשוט מבקש אותו, כי יש רק אחד שנותן לנו כח לעשות ולהיות"

קובי ברומר חוזר למוזיקה הישיבתית עליה גדל, ונפגש בשנית עם ישיבת אורייתא נוקדים, לקומזיץ הלל וגאולה סוחף ומרגש, עם שלל קלאסיקות חדשות ונוסטלגיות.

"בימים טרופים אלו, כשאנחנו בפתיחת חודש הגאולה, אך עומדים במצב בטחוני לא פשוט, כל מה שנותר לנו זה רק לקוות לגאולה השלמה, להתחבר ולהתאחר יחד ולשיר לבורא עולם".

ולסיום באווירת השבת, הזמרים יואלי דוידוביץ וברוך ויזל יחד עם ילד הפלא אלי ווקסלר חברו יחד להגיש בפניכם 'זמירות לליל שבת' מחרוזת המשלבת פנינים עתיקים ומרגשים מהזמירות שמושר בכל בית יהודי בליל שבת, ובלחנים של חצרות הקודש לדורותיהם.

זמירות השבת שבמחרוזת הם ייחודים בכך שהם משלבים בין השאר לחנים עתיקים שלא חודשו זה עשרות שנים.