ארי שפיץ בפרידה מבית החוליםצילום: רחל דוד, דוברות סורוקה

ארי שפיץ, לוחם גבעתי שנפצע באורח אנוש בלחימה בצפון רצועת עזה ונחשב לאחד הפצועים הקשים במלחמה - שוחרר מבית החולים סורוקה להליך שיקום ארוך.

שפיץ היה מורדם ומונשם במשך חודש וחצי. בתחילת החודש הוא שב להכרה ואתמול (חמישי) הוא ומשפחתו נפרדו מסורוקה, כשהם מתחילים את מסע השיקום הארוך והמשמעותי. את יום הולדתו, בערב ליל הסדר, הוא יחגוג בביתו.

לאה, אימו של ארי, אמרה בפרידה: "סורוקה הוא מקום מיוחד. אנחנו מקווים לחזור לכאן לבקר על שתי הרגליים, ואם כבר להיות בבית חולים ובמצב כמו שלנו - אז כאן. תודה לצוות טיפול נמרץ המסור והמדהים שליווה אותנו 45 ימים ולילות, לאנשי המחלקה לאורטופדיה ולכל מי שטיפל בארי. הסיפור שלו יהיה סיפור טוב. הוא חזק וגיבור".

פרופ' מוטי קליין, מנהל המחלקה לטיפול נמרץ כללי, סיפר: "ארי פונה במסוק מהרצועה הישר אל חדר הטראומה שלנו, כשהוא עם פגיעה מורכבת ובמצב קשה מאוד. הפציעות מהן סבל חייבו ניתוח ממושך ומיד אחריו הוא הועבר אלינו למחלקה בה טופל כחודש וחצי כשהוא מורדם ומונשם. בזמן הזה, הטיפול בו היה עם מורדות ועליות עד כדי שיפור משמעותי במצבו, שאפשר לו לצאת לשיקום. זכינו להכיר את משפחתו הנהדרת. זאת הייתה זכות גדולה לטפל בו ואנו מאחלים לו בריאות איתנה".

ד"ר אסף אקר, מנהל היחידה לטראומה אורטופדית, הוסיף: "ארי הגיע לסורוקה במצב קשה ביותר, עם פגיעות גפיים מרובות ומורכבות. מיד בהגעתו הובהל לחדר הניתוח ונותח ע"י צוות המחלקה האורתופדית, בראשון מתוך סדרה ארוכה של ניתוחים אותם נאלץ לעבור עד לייצוב מצבו. זכינו ללוות את ארי ומשפחתו ואנו שמחים ומאושרים שכעת תם פרק הטיפול ומתחיל פרק השיקום. מהיכרותנו את ארי ומשפחתו, אנו סמוכים ובטוחים כי עוד יגיע רחוק, ומאחלים לכולם המון הצלחה".