משפחת פרץ באזכרה
משפחת פרץ באזכרהצילום: באדיבות המצלם

במלאת 14 שנים לנפילתו של אלירז פרץ הי"ד התכנסו בני המשפחה והחברים לאזכרה - יומיים לאחר גיוסו של בנו לחטיבת גולני.

האלמנה, שולמית, אמרה באזכרה: "ריבונו של עולם, אלירז, עם שניכם אני מדברת כל יום. שניכם נמצאים בתוכי, מעליי ומסביבי ושניכם נסתרים ונעלמים. משניכם אני רוצה לבקש שתהיו פחות נעלמים, שפחות תסתתרו, שתתגלו יותר, שארגיש שאתם קרובים ואוהבים".

"את שניכם אני מחפשת כל יום. לפעמים אני מבינה שאתם ממש כאן רק שהלב שלי לא פתוח לראות ולהרגיש אז אני מתפללת אליך ריבונו של עולם שתעזור לי. שתפתח לי את הלב לשמוע לראות ולהרגיש. התשמע קולי רחוקי שלי. באשר הנך? אחכה לך עד יכלו חיי כחכות רחל לדודה. אני לא בטוחה שאצליח לומר שהימים שלי יהיו כימים אחדים באהבתי אותך. 14 שנים, 7 ועוד 7, יעקב חיכה לרחל, והם היו בעיניו כימים אחדים באהבתו אותה. ריבונו של עולם, אנחנו מחכים לך יותר מאלפיים שנה. אי אפשר לומר שהם קיימים אחדים בעינינו, ממש לא. אבל אנחנו אוהבים אותך. אתה בראת את העולם הזה ואתה זה שמעלים את עצמך בתוכו ובאמת, לפעמים אנחנו מתבלבלים ולא מצליחים למצוא אותך בתוך כל ההעלם וההסתר ומחפשים להתמלא ולשמוח מדברים חיצוניים ורגעיים", הוסיפה.

לדבריה, "באמת באמת, אנחנו אוהבים אותך, אנחנו רוצים אותך ולמרות אלפיים שנה ויותר של סבל וכאב, תראה - לא החלפנו אותך באף אחד אחר ועד עולם נחכה רק לך כחכות רחל לדודה, והלוואי שחיכינו מספיק וכאבנו מספיק כי כואב לנו הרבה הרבה יותר מכפליים ותראה כמה אנחנו נאמנים ומסורים ואוהבים ורוצים אותך, הלוואי שמספיק לכאב, כי עלו מושיעים בהר ציון לשפוט את הר עשו והייתה להשם המלוכה והיה השם למלך על כל הארץ".

"ריבונו של עולם כאן בהר הרצל, קרוב מאוד להר ציון על אחד מהרי ירושלים, כאן הר המושיעים שעלו לשפוט את הר עשו ושילמו בחייהם, ובחיי המשפחות שלהם שיחיו תמיד עם כאב וגעגוע. כאן אני עומדת היום וצועקת אליך, בדממה, וקוראת לך לעשות משפט כי אתה דיין אלמנות ואבי יתומים. ויש כל כך הרבה עכשיו והלב של כולנו צועק אליך. ואתה הבטחת שכשיתומים ואלמנות צועקים אליך, אתה מיד תשמע ותושיע. תנחם אותנו. תשמח אותנו. תרפא לנו את הלב", סיכמה.