אחמד טיבי
אחמד טיביצילום: Tomer Neuberg/Flash90

פרופסור נדירה שלהוב-קיבורקיאן מהאוניברסיטה העברית שוחררה בערבות (שישי) בהוראת בית המשפט השלום בירושלים, ובכך דחה את בקשת המשטרה להותיר אותה במעצר.

שלהוב-קיבורקיאן נעצרה בעקבות הטפתה "לבטל את הציונות" ואמירה המטילה ספק המעשי האונס שבוצעו במתקפת הטרור של חמאס והג’יהאד האיסלאמי באוקטובר אשתקד.

חבר הכנסת אחמד טיבי (תע"ל) אמר בתגובה, כי "בית המשפט הזה הוא תיאטרון האבסורד, שכן טענות משטרת ישראל היו שד"ר נדירה דיברה נגד הציונות ושיש בביתה תמונות המתארות את חיילי הכיבוש כחיילי הכיבוש. ראשית הם חיילי כיבוש, ושנית, מותר לתאר את הציונות כגזענית, ולמשל חברי כנסת חרדים מתארים אותה כגזענית ודורשים לבטלה".

אתר החדשות "בוכרה" הוסיף, כי חה"כ טיבי ציין עוד בעניין זה, כי "היה ברור שהמעצר הוא מעצר פוליטי בהוראת בן גביר, ולכן מדובר במקרתיזם, ולשופטת שלא השתכנעה מטענת המשטרה שהיא מהווה סכנה ל- פומבי, ולכן הורתה לשחררה".

לדבריו, "אין ספק שמה שראינו היום הוא המשך של מאות מעצרים מאז השבעה באוקטובר, בניסיון לחסום את הפה של הציבור, ולפגוע בחופש הביטוי שאינו קיים מאז השבעה אוקטובר, וכל מי שמאשים את ישראל בביצוע פשעי מלחמה או פשעי כיבוש נענש".