עינת צנגאוקר, אמו של מתן שנחטף מניר עוז
עינת צנגאוקר, אמו של מתן שנחטף מניר עוזצילום: ערוץ 7

עשרות מפגינים מקרב משפחות החטופים ופעילים נגד הממשלה חוסמים אחר הצהריים (יום ו') את כביש 1 במחלף ענבה, לכיוון ירושלים, עם חביות בוערות. המפגינים מניפים שלטים: "הפקרה", "שחיתות".

לערוץ 7 נמסר כי משפחות רבות, שומרות שבת, נתקעו בעומסים הכבדים על הכביש ואינן מצליחות להגיע ליעדן לפני כניסת השבת. כמו כן דווח כי מפגינה נדרסה במהלך המחאה לאחר שרכב שנסע בנתיב שנותר פתוח סטה ממסלולו ופגע ברגלה.

"אנשים מתים עכשיו בעזה, לא יכול להיות שאנחנו נשלים עם זה. לשרוף את האדישות, האטימות, ההפקרה. די לזלזול בחיי אדם. זה לא תלוי רק בסינוואר, זה תלוי בנו. מספיק", אמרה אילה מצגר, כלתו של החטוף יורם מצגר.

ממארגני המחאה נמסר: "בני המשפחות מבערים את מחדלי הממשלה על הפקרת יקיריהם בשבי החמאס ועל המכות שהביאו על הציבור. ובפרט ראש הממשלה אשר נתן לאינטרסים הפוליטיים שלו לנהל את המלחמה ולהקריב את החטופים".

עוד נמסר: "ראש הממשלה אשר על ידיו דמם של 1,400 נרצחים ו-240 שנחטפו, הביא על הציבור מכות שלא ישכחו. יחד עם ממשלתו, הם החליטו להפקיר את יקירינו בידיהם האכזריות של החמאס. הוא הכשיל וטרפד את העסקאות, העדיף את שותפיו הקיצוניים בן גביר וסמוטריץ׳ על פני חיי יקירינו. כל זמן שאזרחי ישראל בשבי החמאס ממשלת ישראל לא תחווה חירות, גם לא בפסח - נבער את הרע מקרבנו".