דונלד טראמפ
דונלד טראמפצילום: רויטרס

צעד נוסף בדרך להיסטוריה: בעוד הנשיא לשעבר דונלד טראמפ מתכונן לפתיחת ההליך המשפטי נגדו, בפעם הראשונה בה יעמוד נשיא אמריקאי בפני משפט פלילי, הסתיים בסוף השבוע הליך בחירת 12 המושבעים שיחרצו את גורלו.

חבר המושבעים מורכב משבעה גברים וחמש נשים, המתגוררים בחלקים שונים של מנהטן. הם מגיעים מרקע שונה ומקצועות מגוונים, כאשר חלקם כבר אמרי כי "אין להם דעה לגבי טראמפ" בעוד אחרים טענו כי "אינם עוקבים כלל אחרי החדשות".

הזהויות המלאות של חבר המושבעים יישארו אנונימיות עקב חששות ביטחוניים, אך במהלך בחירתם הם לספק כמה פרטים אישיים על עצמם. אז מי הם האנשים שיחרצו את גורלו של הנשיא לשעבר דונלד טראמפ? החבר מספר אחת בחבר המושבעים הוא גבר שעובד כעת במכירות ובעבר עבד כמלצר. הוא בעל השכלה אקדמית, נשוי אך ללא ילדים. הוא סיפר כי "הוא צורך חדשות מרשתות כמו "ניו יורק טיימס", "דיילי מייל" ורשת "פוקס ניוז". חבר מספר 2 בחבר המושבעים עובד כבנקאי בתחום ההשקעות. הוא נשוי, בעל תואר שני במנהל עסקים. הוא סיפר כי "קראתי ציטוטים שונים מספריו של טראמפ. אמנם אין לי דעות מוצקות או אמונות מוצקות, אבל אני עוקב אחרי החדשות וקורא הכל בגלל עבודתי בשוק ההון".

מושבע מספר 3 הוא עורך דין העוסק בדיני חברות. "אני נוהג לקרוא את ה'ניו יורק טיימס' את ה'וול סטריט ג'ורנל'", הוא סיפר.

מושבע מספר 4 הוא מהנדס אבטחה בעל השכלה אקדמית. הוא נשוי ואב לילדים. הוא סיפר על עצמו כי אינו פעיל ברשתות החברתיות וכי "כיהן פעם בחבר מושבעים פלילי, אך אינו זוכר את פסק הדין". מושבעת מספר 5 היא מורה בבית ספר בהארלם.

במהלך הליך בחירת חבר המושבעים היא אמרה כי "יש לה חברים עם דעות נחרצות על טראמפ, אבל אני לא אדם פוליטי ולא אכפת לי מהחדשות. הנשיא טראמפ אומר את דעתו, ואני מעדיפה את זה מאשר מישהו שנמצא בתפקיד ואתה לא יודע מה הוא חושב".

מושבעת מספר 6 היא מהנדסת תוכנה שסיימה לאחרונה את לימודיה. היא אינה נשואה ואמרה לבית המשפט כי "אין לי רגשות עזים כלשהם כלפי טראמפ". היא סיפרה כי היא צורכת חדשות בעיקר מרשתות חברתיות והניו יורק טיימס.

מושבע מספר 7 הוא עורך דין. הוא נשוי עם ילדים. הוא סיפר בבית המשפט כי "הוא קורא את הניו יורק טיימס, וושינגטון פוסט וניו יורק פוסט". הוא אמר לבית המשפט שיש לו "דעות פוליטיות לגבי תקופתו של מר טראמפ כנשיא, חיבבתי חלק מהמדיניות שלו ולא חיבבתי דברים אחרים".

מושבע מספר 8 הוא מנהל הון בדימוס. נשוי ואב לילדים. כשנשאל ע"י השופט האם יש לו דעות נחרצות לגבי טראמפ, הוא השיב בחיוב. השופט שאל "האם תוכל להיות הוגן וללא משוא פנים", והאיש ענה בחיוב.

מושבעת מספר 9 היא מטפלת בדיבור, בעלת תואר שני. היא אינה נוהגת לעקוב אחרי החדשות אך נוהגת להאזין לפודקאסטים. מושבע 10 הוא גבר העוסק במסחר אלקטרוני. הוא סיפר בבית המשפט כי אינו עוקב אחר החדשות "אלא מאזין לפודקאסטים על פסיכולוגיה התנהגותית וקורא את הניו יורק טיימס".

מושבעת 11 היא מנהלת פיתוח מוצר. היא סיפרה לבית המשפט כי "אינה אוהבת את האופי של טראמפ" אך התחייבה כי זה לא ישפיע על שיקול דעתה. "אני לא ממש מסכימה עם חלק מהפוליטיקה שלו, אבל זה לא אומר שאני לא יכולה להיות חסרת פניות. אני לא אוהבת חלק מעמיתיי לעבודה, אבל אני לא מנסה לחבל בעבודתם" , סיפרה בבית המשפט.

מושבעת 12 היא פיזיוטרפיסטית. היא צורכת את ערוצי החדשות המרכזיים ומאזינה לפודקאסטים על ספורט ואמונה.