הקבלת פני רבו של הציונות הדתית. ארכיון
הקבלת פני רבו של הציונות הדתית. ארכיוןצילום: דביר עמר

כמידי שנה בחג פסח הקרוב, יתקיים המעמד המרכזי והמסורתי של הקבלת פני רבו לרבני הציונות הדתית ב'היכל שלמה' בירושלים, ביום רביעי א' דחוה"מ פסח, בשעה 20:00.

האירוע בהשתתפות מאות רבנים מכל רחבי הארץ מהציבור הדתי לאומי, זקני הרבנים, ראשי ישיבות, דיינים, רבני ערים, רבני יישובים.

לפני המעמד המרכזי, בשעה 18:30, תתקיים התוועדות חג עוצמתית ומחזקת בעקבות המצב, בהנחיית ראש ישיבת ההסדר בצפת הרב אייל יעקובוביץ, ובהשתתפות: הרב שלמה יוסף וייצן רב היישוב פסגות, הרב דוד פנדל ראש ישיבת שדרות וגיבור ישראל עזרא יכין.

בעקבות המצב השורר במדינה מאז שמחת תורה, האירוע מקבל משמעות נוספת, והדגש בדברי הרבנים יהיה על חיזוק העוז, הגבורה והאמונה בעם ישראל.

"עצם העניין שיש מפגש בין הציבור - עמך ישראל, לבין הרבנים - גדולי התורה, זה דבר גדול ועוצמתי שמוסיף לעבודת ה' של כל יהודי שרוצה ומתחבר לתורה ולדבר ה'. ובפרט, בתקופה מורכבת זו שבה עם ישראל נמצא, דברי החיזוק של רבותינו מאירים ונותנים כח ותעצומות לעם ישראל בכלל ובפרט", אומרים בארגון דרך ארץ המארגן את האירוע בשיתוף עריית ירושלים והמועצה הדתית בירושלים.

"החוויה המיוחדת והמרוממת שהציבור נמצא יחד עם הרבנים בחג, ושומע מדברי תורתם יחד עם שמחת החג ושירי רוממות ושמחה, מוסיפה ערך ומשמעות גדולה לחג", הוסיפו.

באירועים האחרונים הקהל שהשתתף באירוע חווה רגעים של קדושה, התרוממות, ושמחת חג מיוחדת. "האווירה של הקדושה שמרגישים באירוע, זה משהו מיוחד שאין בכל מקום", אומר לערוץ 7 אחד מהמשתתפים, שהשתתף באירוע הקודם בחג סוכות האחרון.

האירוע מוקדש להשבת כל החטופים לביתם בריאים ושלמים, ולמען שמירת חיילי צבא הגנה לישראל, כוחות הביטחון, ושמירה על כל עם ישראל, ושנזכה עוד השנה לקיום דברי חז"ל ש"בניסן נגאלו ובניסן עתידין ליגאל".

את האירוע ילוו להקת אהללה והזמר הראל טל. מנחה האירוע הרב הלל הורוביץ.