הזוכות הישראליות
הזוכות הישראליותצילום: מרכז מדעני העתיד ומשרד החינוך

באולימפיאדה האירופית לבנות במתמטיקה (EGMO - European Girls' Mathematical Olympiad) התקיימה השנה בגיאורגיה ולקחו בה חלק 204 משתתפות מ- 54 מדינות קטפו שתי נציגות ישראליות מדליות.

הנציגות של נבחרת ישראל במתמטיקה שהשתתפו באולימפיאדה:

נטע אילני מרחובות, תלמידת כיתה י"א מבית הספר דה שליט ותלמידת תוכנית אלפא- זכתה במדלית זהב ודורגה במקום ה- 6 מכלל המשתתפות מרחבי העולם.

אולגה בסוב מחיפה, תלמידת כיתה י' מעירוני ג'- זכתה במדלית ארד.

התחרות התקיימה במהלך שני ימי בחינה, אשר בכל אחד מהם התלמידות נדרשו לפתור מבחן באורך 4.5 שעות, המורכב מ-3 שאלות ברמת קושי גבוהה בתחומי המתמטיקה האלמנטרית: אלגברה, קומבינטוריקה, גיאומטריה ותורת המספרים.

משרד החינוך ומרכז מדעני העתיד של קרן מיימונידיס מובילים את הכשרת נבחרות ישראל במדעים להשתתפות באולימפיאדות הבינלאומיות.

משלחת התלמידות שהשתתפה באולימפיאדה הוכשרה במכון ויצמן למדע בידי צוות מאמנים- המנהל האקדמי, פרופ' דמיטרי נוביקוב והמאמן הראשי, לב רדזיוילובסקי. את התלמידות ליוו ראש המשלחת, ד"ר דן כרמון, פרופסור מריה גורליק וירדן מודעי.

מנכ"ל משרד החינוך, מאיר שמעוני אמר כי "הישגי התחרות בתקופה מאתגרת זו בה אנו נמצאים כעת, מעידים על המשך הצמיחה וההצלחה של הדור הצעיר של המדינה, על חוסנה של מדינתנו ועל ההון האנושי האיכותי שבה. עלו והצליחו".

מנכ"ל מרכז מדעני העתיד של קרן מיימונידיס, אלי פריד: "נטע ואולגה- שגרירות המצוינות של מדינת ישראל- הוכיחו יכולות יוצאות דופן והביאו כבוד והערכה למדינת ישראל ולערכים שהיא מייצגת. אני מברך על שיתוף הפעולה עם משרד החינוך והמוסדות האקדמיים ועל כך שחרף המציאות הקשה אנו מצליחים לאפשר השתתפות וייצוג של תלמידות ותלמידי ישראל בתחרויות בינלאומיות ברחבי העולם".

נשיא מכון ויצמן למדע, פרופ' אלון חן: "ברכות חמות לחברות נבחרת ישראל לאולימפיאדת המתמטיקה האירופית לנערות על היכולות המרשימות שהפגינו בתחרות. זה משמח לראות שעל אף מורכבות התקופה, שבוודאי הוסיפה אתגר על אלה שכבר קיימים בתחרות, הן הצליחו להגיע להישגים מכובדים כל כך. אנו במכון ויצמן למדע גאים לתמוך באימוני נבחרת ישראל במתמטיקה. ההשקעה והמחויבות של הצוותים ושל הנערות עצמן מעוררות השראה ומהוות דוגמא לנערות ולנערים ברחבי הארץ שהם דור העתיד של המדע בישראל".