חגי גולדשמידט, מנכ"ל אגודת אפרת, התארח באולפן ערוץ 7 לשיחה על מבצע 'קמחא דפסחא' שנערך בימים אלה.

תחילה הוא מדגיש כי "המרכז של אגודת אפרת הוא התמיכה והעזרה לנשים. הן באות אלינו אחרי שהתלבטו מה לעשות עם ההיריון שבו הן נמצאות - ובגלל התשובה של אגודת אפרת למצוקה הכלכלית שלהם - החליטו לשמור עליו. אנחנו שם לתת להן את התמיכה הכלכלית כדי שימשיכו את ההיריון - כל מה שהן צריכות ללידה ולאחר מכן תמיכה חודשית הכוללת מזון למשפחה ודברים לתינוק".

"האימהות לפעמים בהלם טוטלי. אנחנו מקבלים תגובות של אימהות שאומרות שלא האמינו שמישהו יעמוד לצידן וייתן להן את התמיכה, הגב, והשקט הנפשי כדי לשמור על ההיריון ולעבור את התקופה הקשה שחוו", מוסיף גולדשמידט.

לתרומה לאגודת אפרת לחצו כאן

האגודה לא רק מסייעת בפן התמיכה הכלכלית אלא גם בהנעה לפעולה ולכניסה לשוק העבודה. "אימהות נמצאות הרבה פעמים בחשש מה יהיה אחרי שהעזרה שלנו תסתיים. יש לנו פרויקט נוסף 'אימהות בצמיחה' שמספק תמיכה לנשים לחזור למעגל העבודה או למי שלא עבדו בעבר - לסייע בכניסה למעגל העבודה. דווקא הולדת התינוק מושכת אותן מהמצב הקשה שלהן לרווחה כלכלית. בשנה האחרונה למעלה מ-250 נשים, בזכות הפרויקט, נכנסו למעגל העבודה ואף קיבלו מלגות לימודים ועזרה במעונות. הן הצליחו להכניס את הילדים למעונות ולעבוד וזה עשה עבורן מהפך".

גולדשמידט קורא לציבור להירתם ולסייע למבצע שעורכת האגודה לקראת פסח. "המצווה של 'קמחא דפסחא' אולי נראית מצווה רק של צדקה. הרבה פעמים יוצא לי לבקר בבתים של משפחות שאנחנו מלווים והמצב שם גרוע ביותר. התמיכה של אפרת היא זו שעוזרת להם לשרוד את השגרה היומיומית. לכן, לקראת פסח החלטנו לתת יותר, את כל מוצרי הפסח. זה לא חסד בלבד - אלא תמיכה במשפחה שגם מרים אותה ומציל את התינוקות שיזכו לחיים".

לתרומה לאגודת אפרת לחצו כאן