פיקוח נפש. הרב שטרנבוך
פיקוח נפש. הרב שטרנבוךצילום: Flash90

ראב"ד 'העדה החרדית' הרב משה שטרנבוך בן ה-98 תקף בדרשתו את פעילי 'חוזרים להר' וטען כי יש לקיים "מחאה גדולה", כלשונו נגדם.

פעילי ‘חוזרים להר’ הגישו למשטרה בקשה לאשר אירוע ‘הקרבת קרבן פסח’ בהר הבית עם מזבח וסכיני שחיטה ובגדי כהונה.

"הם עוד נקראים ‘שומרי תורה ומצוות’", תהה הרב שטרנבוך בדרשת 'שבת הגדול' שהתקיימה בירושלים וטען כי "צריך למחות מחאה גדולה כנגדם”.

בדבריו התייחס לחוק הגיוס המתגבש בכנסת וטען כי אין להתפשר על בחורי הישיבות. “בזמנינו גזרו הפושעים גזירת גיוס על הציבור החרדים לדבר ה’, וצריך לידע שעל פי דין תורה אסור להתפשר עמהם כלל".

עוד הוסיף: "כדי להינצל מהגזירה צריך ‘מסירות נפש’ לשמור על התורה הקדושה בלא שינוי, ולהודיע להם באופן ברור את האמת – שאנחנו נמסור את הנפש ולא נלך לצבא שלהם, שעל פי דין תורה אסור לנו ללכת".

“ואם אנחנו נהיה חזקים כחומה בצורה, אז הם יהיו חלשים ולא יוכלו לעשות לנו כלום, ואף הם עצמם יודעים כן, שאם אנחנו נעמוד מולם חזקים כחומה בצורה, הם לא יוכלו לעשות לנו מאומה.

“צריך לעמוד נגד השלטונות בתוקף ולומר להם: ‘בני הישיבות הם קודש הקדשים של כלל ישראל, ובשום אופן בעולם לא נסגור הישיבות, שאם ח”ו ייסגרו הישיבות יהיה חורבן ממש ולא יישארו יהודים בעולם ח”ו, ואנחנו חיילים ויש לנו פקודה מגדולי הדור שהם שרי הצבא, ופקודתם נשמור’, וכשהם יראו שאנחנו חזקים, אז הם יהיו בשקט ויעזבו אותנו”.