התפרעות בזמן מבצע "שומר החומות"
התפרעות בזמן מבצע "שומר החומות"צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

פעולת צה"ל נגד תשתית הטרור במחנה נור אל-שמס בטול-כרם מעוררת ביקורת במגזר הערבי בישראל, כך מדווח אתר החדשות הערבי – ישראלי "אל-ג’רמק".

לואי ח’טיב, חבר הלשכה המדינית של תנועת בני הכפר, אמר לאתר, כי "ישראל מיישמת מדיניות החותרת לבלום את המאבק באיו"ש לאחר ביצוע מעשי טבח ברצועת עזה, והתקופה הנוכחית נתפסת בעינה כ"הזדמנות היסטורית על רקע השתיקה הבינלאומית".

לדבריו, "קיים אור ירוק לביצוע מעשי הטבח האלה נגד עמנו הפלסטיני, וזה מה שהישות הישראלית מבצעת בגדה המערבית והם נהנים ממעשי טבח אלה... ואולם הרצון הפלסטיני ינצח".

סאמי יוסוף, פעיל בתנועת "כיפאח" טען כי "הצבא הישראלי פועל בכל הכוח כדי לדכא כל מקום בו קיימת פעילות חמושה של הפלסטינים, ובאופן מכוון הוא גורם לנזקים לבתים, לרחובות ולתשתיות כדי להטיל אימה על התושבים, ומונע הגעה של צוותי הרפואה המנסים להגיש סיוע לפצועים".

"על הפלסטינים החיים בישראל לעמוד חוצץ נגד מה שקורה בגדה המערבית ובעזה, וחובה להשיב מחדש את התפקיד הלאומי ב’פנים’, ואם לא ייעשה כן, יהיה הדבר אות קלון עליהם", אמר יוסוף.

עוד ציין כי ערביי ישראל "צריכים להוות כוח לחץ שיביא להפסקת המלחמה הזו, וראינו זאת פעמים רבות במלחמות קודמות כפי שנהגו הפלסטינים בשנת 1948, וראינו זאת במלחמת 2021 (שומר החומות), שכן הישות הציונית לוקחת בחשבון שהם יכולים לגרום למצב של אינתיפאדה".